Jakie wymiary powinno mieć krzesło

Jakie wymiary powinno mieć krzesło? 4 Proste wskazówki

Wybierając idealne krzesło, zwróć uwagę na jego dokładne wymiary, które w przyszłości będą mieć decydujący wpływ na Twoje samopoczucie i zdrowie podczas codziennego użytkowania. Niezależnie od tego, czy poszukujesz krzesła do swojego domowego zacisza, czy też komfortowego rozwiązania do przestrzeni biurowej, rozmiary krzesła odgrywają zasadniczą rolę.

Ergonomiczne meble są projektowane z myślą o poprawie wygody użytkowania oraz wspieraniu zdrowej postawy. Dzięki nim, miejsce pracy staje się przestrzenią sprzyjającą koncentracji i efektywności działania.

Element Zalecane wymiaryDlaczego to ważne?
Wysokość siedziska42-52 cmUmożliwia stabilne ułożenie stóp na podłodze bez zbędnego nacisku na uda, zapobiegając zaburzeniom krążenia.
Głębokość siedziska38-46 cmMinimalizuje ryzyko nacisku na wewnętrzną stronę kolan, zapobiegając zmęczeniu mięśni nóg.
Wysokość oparciaMinimalna 30 cmWspiera odcinek lędźwiowy kręgosłupa, co jest kluczowe dla ochrony przed bólami pleców.
Szerokość siedziskaCo najmniej 40 cmZapewnia wystarczającą przestrzeń dla komfortowego użytkowania bez ograniczeń ruchowych.
*to są poglądowe wymiary pamiętaj by najlepiej samemu je sprawdzić dopasowując do swojego wzrostu i wagi

Dobór krzesła do domowego biura

Ergonomiczne krzesło jest niezbędne do zachowania zdrowej postawy i uniknięcia bólu oraz dyskomfortu, który może wynikać z długiego siedzenia. Aby odpowiednio dostosować krzesło do swoich potrzeb, skoncentruj się na takich walorach, jak możliwość regulacji wysokości, głębokości siedziska, a także kąta nachylenia oparcia. Pamiętaj, że krzesło powinno także umożliwiać łatwy dostęp do wszelkich narzędzi pracy, nie powodując przy tym nadmiernej potrzeby wyciągania się lub pochylania.

Wysokość siedziska w kontekście biurka

Wymiary krzesła powinny zapewniać, by podczas siedzenia, twoje uda były równoległe do podłogi, a stopy spoczywały płasko na ziemi. Nie ma jednej optymalnej wysokości siedziska od podłogi, ale wiele krzeseł oferuje regulację, co pozwala na idealne dopasowanie do indywidualnych preferencji użytkownika. Jeśli jesteś osobą niską lub wysoką to koniecznie sprawdź jakie jest najniższe ustawienie wysokości fotela lub najwyższe by nie okazało się, że fotel nie będzie miał odpowiedniego zakresu regulacji.

Przeczytaj wpis:  Jak siedzieć przy chorym kręgosłupie? 

Kryteria wyboru głębokości siedziska

Głębokość siedziska ma bezpośredni wpływ na wygodę siedzenia. Zbyt płytkie siedzisko może powodować niekomfortowe uczucie “ślizgania się” z krzesła, podczas gdy zbyt głębokie może prowokować nadmierne uciskanie tylnych części ud. Idealna głębokość siedziska powinna zapewniać możliwość oparcia pleców o oparcie krzesła z jednoczesnym zachowaniem niewielkiej przestrzeni pod kolanami.

Wysokość podłokietników

Pamiętaj, że wybierając krzesło z podłokietnikami, należy również wziąć pod uwagę przestrzeń, która będzie potrzebna, aby mogło ono swobodnie zmieścić się pod blatem stołu, jeśli w ten sposób chcesz pracować.

Podparcie lędźwiowe

Ważnym elementem jest podparcie lędźwiowe które powinno mieć regulację góra-dół by mogło wspierać tą ważną część kręgosłupa.

Podsumowując

Wymiary krzesła mają ogromne znaczenie na na Twój komfort i ergonomię pracy. Dlatego przed zakupem upewnij się by wymiary oparcia oraz siedziska były dopasowanie do Twojej sylwetki. Pamiętaj o odpowiedniej regulacji wysokości oparcia, podłokietników, głębokości siedziska oraz podparcia lędźwiowego. Zachowując te wskazówki będziesz mógł cieszyć się komfortową pracą przed komputerem zamiast odczuwać dyskomfort i irytację.

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze