Koszyk
czy krzesło musi mieć podłokietniki?

Czy krzesło biurowe musi mieć podłokietniki?

Wiele osób nie zwraca uwagi na szczegółową budowę krzeseł. Kształt siedziska ma jednak bezpośredni wpływ na ergonomię i efektywność pracy. Szczególnym elementem wyposażenia są podłokietniki. Czy krzesło biurowe musi być w nie wyposażone? Opowiem Wam o korzyściach płynących z tego rozwiązania.

Wsparcie rąk i kręgosłupa

W sklepach można znaleźć różnego typu krzesła biurowe. Nie wszystkie mają zamontowane podłokietniki. Ich celem jest zapewnienie podparcia dla rąk od łokcia aż do dłoni, dzięki czemu ręce mniej męczą się podczas długiego pisania na klawiaturze. Ponadto podparcie łokci pozwala uzyskać prawidłową postawę ciała podczas wielogodzinnej pracy.

Prawidłowa pozycja ciała

Korzystając z krzesła wyposażonego w podłokietniki, chronię swój kręgosłup i unikam bólu pleców. Wbrew pozorom jest to ważne zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Krzesło powinno umożliwiać ułożenie rąk tak, aby były zgięte w łokciu pod kątem 90 stopni. Przedramiona i dłonie powinny być ułożone w jednej linii, natomiast same podłokietniki powinny być ustawione na wysokości blatu roboczego.

Promocja zdrowego stylu życia

Kształtowanie prawidłowych nawyków pozwala dłużej zachować zdrowy kręgosłup, bez względu na poziom aktywności fizycznej. Pozycja siedząca z podparciem rąk za pomocą podłokietników zmniejsza nacisk na kręgi, dzięki czemu przykurczone grupy mięśniowe zostają rozluźniona, a ból zredukowany lub całkowicie wyeliminowany.

Praca w małych wnętrzach

W zasadzie podparcie rąk może zapewnić blat biurka. Nie jest to jednak najwygodniejsze rozwiązanie. Z własnego doświadczenia wiem, że nie zawsze można zachować optymalny układ mebli w biurze lub salonie. W niewielkich pomieszczeniach biurka i szafki muszą mieć małe rozmiary, co nie ułatwia zachowania wygodnej postawy w trakcie pracy. W takich sytuacjach stosowanie krzesła biurowego z podłokietnikami jest dla mnie koniecznością. Wam również to polecam.

Krzesła dostosowane do potrzeb

Podłokietniki są dostępne na rynku od wielu lat, dlatego projektanci są w stanie dostarczać rozwiązania zapewniające dużą funkcjonalność i wygodę użytkowania. W szczególności zwracam uwagę na możliwość swobodnej regulacji. Pamiętam starsze modele krzeseł, które miały podłokietniki ustawiane tylko w pozycji góra-dół. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na regulację w wielu płaszczyznach, jak również zmianę odległości podłokietników od siedziska. Dzięki temu krzesło można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego pracownika.

Komfort i wydajność w pracy

Warto dodać, że wybór ergonomicznego krzesła biurowego narzucają także przepisy Prawa Pracy. Zgodnie z nimi, krzesło musi być wyposażone w udogodnienia takie jak podłokietniki, choć nie muszą być regulowane. Zdrowa pozycja podczas pracy wspiera komfort i wydajność w biurze. Na szczęście coraz większa grupa przedsiębiorców dba o potrzeby pracowników i dzięki temu firmy mogą osiągać lepsze wyniki finansowe. Jest to więc inwestycja przynosząca korzyści na wielu płaszczyznach.

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze