Koszyk
Czy warto kupić fotel ergonomiczny

Czy warto kupić fotel ergonomiczny?

Ergonomia to projektowanie otoczenia oraz przedmiotów codziennego użytku w taki sposób, aby były one jak najbardziej dostosowane możliwości psychofizycznych człowieka. Do grona tych rzeczy zalicza się też krzesło biurowe, którego wybór może zaważyć na zdrowiu Twojego kręgosłupa. Zastanawiasz się, czy warto kupić fotel ergonomiczny? Odpowiedź znajdziesz w moim artykule.

Jakie zalety ma fotel ergonomiczny?

Zakup fotela ergonomicznego przyniesie Ci wiele korzyści. Spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej nie jest naturalne dla ludzkiego organizmu, dlatego wygodne krzesło jest konieczne do efektywnej pracy. Na twardym, niepraktycznym siedzisku często się wiercisz, poprawiasz pozycję, aż w końcu zdenerwowany wstajesz i idziesz po kawę, żeby po drodze trochę rozciągnąć obolałe plecy. Ergonomiczny fotel rozwiąże ten problem. Przerwy w pracy będą rzadsze, a co za tym idzie- szybciej wykonasz swoje obowiązki i unikniesz stresu związanego z nadchodzącymi deadline’ami.

Zobacz: ranking foteli ergonomicznych

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela ergonomicznego?

Wybierając fotel ergonomiczny, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wyprofilowane siedzisko. Pozwala to zachować odpowiednią postawę ciała. Trzeba też sprawdzić, czy krzesło posiada szereg regulacji, umożliwiających dostosowanie fotela do Twojego ciała. Klin lędźwiowy to profil na wysokości odcinka lędźwiowego, który umożliwia zachowanie prawidłowej lordozy kręgosłupa. Możesz też wyregulować wysokość siedziska tak, żeby pasowało do Twojego wzrostu.

Zobacz: fotel wygodny dla kręgosłupa

W czym pomoże Ci lepsza postawa podczas siedzenia?

Zachowywanie prawidłowej postawy podczas siedzenia przy biurku jest niezwykle istotne. Pomaga to w walce z wieloma problemami zdrowotnymi. Nieprawidłowy sposób, w jaki siedzisz, może pogłębić żylak, bóle stawów lub wadę wzroku. Dobrze wyprofilowany fotel ergonomiczny wymusi na Tobie zachowywanie odpowiedniej pozycji, dzięki czemu te schorzenia nie pogorszą się. Warto pamiętać, że połowa zwolnień lekarskich jest wystawiana na problemy z kręgosłupem. Odpowiednie krzesło pomoże Ci uniknąć żmudnych wizyt u lekarza i faszerowania się tabletkami przeciwbólowymi.

Zobacz: prawidłowa postawa przy komputerze

Liczę, że mój artykuł przekonał Cię, że warto kupić fotel ergonomiczny. Owszem, kupienie zwykłego krzesła biurowego w supermarkecie jest przyjemne dla Twojego portfela, ale na tym kończą się jego zalety. Jeśli chcesz prawdziwie zadbać o swój kręgosłup i nie nabawić się problemów z plecami na przyszłe lata, warto zainwestować w fotel ergonomiczny. To idealne rozwiązanie dla osób, które liczą się ze swoją formą i zdrowiem.

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze