Jaki fotel kupić do pracy na bolący kręgosłup

Jaki fotel kupić do pracy na bolący kręgosłup?

Nie da się ukryć, że większość osób pracujących “za biurkiem” bardzo często boryka się z problemami z kręgosłupem. Co więcej, Ci pracownicy, którzy już mają zdiagnozowane schorzenia, muszą mieć idealnie dopasowane krzesła, które zapewnią im optymalne warunki pracy. Wobec tego z jakich krzeseł powinny korzystać osoby z bolącym kręgosłupem?

Dlaczego dobór fotela do kondycji kręgosłupa jest tak istotny?

Osoby, które na co dzień borykają się z problemami kręgosłupa, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że spędzanie długich godzin w pozycji siedzącej, z pewnością nie pomoże im rozwiązać problemu. Okazuje się więc, że pracując “za biurkiem” jedynym rozwiązaniem dla nich jest nie tylko robienie sobie częstych przerw, ale także idealnie dobrany fotel.

Specjalistyczna konstrukcja zapewni nie tylko wyjątkowe podparcie dla kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego, ale dodatkowo uchroni go przed pogłębianiem się schorzenia. Dodatkowo dobierając odpowiedni fotel do konkretnych dolegliwości bólowych, mamy gwarancję:

  • ustabilizowania poszczególnych odcinków kręgosłupa;
  • zniwelowania dolegliwości bólowych podczas długiej, siedzącej pozycji;
  • pomoże w utrzymaniu odpowiedniej pozycji.

Jak więc widać w momencie, kiedy i tak borykamy się z bolącym kręgosłupem, a dodatkowo mamy pracę czysto biurową, to dobór odpowiedniego fotela z całą pewnością pomoże nam poczuć się za biurkiem w o wiele bardziej komfortowy sposób.

Fotel na bolący kręgosłup to fotel ergonomiczny

Nie da się ukryć, że obecnie na rynku mamy do czynienia z ogromnymi możliwościami wyboru w zakresie foteli. Dla osób borykających się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, dedykowana jest specjalna grupa produktów. Są nią fotele ergonomiczne, których używanie niesie za sobą całą masę korzyści.

Przeczytaj wpis:  Jaki fotel ergonomiczny do 2000zł

Fotele ergonomiczne mają bowiem zupełnie inne parametry od modeli tradycyjnych i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Warto również pamiętać, że ergonomiczny fotel zapewni o wiele więcej punktów podparcia i jednocześnie dopasuje się poniekąd do krzywizn kręgosłupa. Dzięki temu zapewni on o wiele większy komfort oraz wygodę.

Kolejną kwestią, na którą również warto zwrócić uwagę kupując fotel dla osób borykających się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, to sam fakt tego, że zwykle będzie on o wiele bardziej masywny i stabilny, niż tradycyjne modele. Nie zawsze takie krzesła będą bowiem modne i designerskie. Jednak dla osób, które borykają się z problemami w okolicy kręgosłupa, te parametry powinny wyraźnie zejść na drugi plan. Najważniejsze staje się bowiem to, by miały one zapewnione odpowiednie warunki w pracy.

Zobacz: ranking foteli ergonomicznych

Na co warto zwracać uwagę wybierając fotel dla osób z bolącym kręgosłupem?

Warto pamiętać o tym, że fotel dopasowany do osób z bolącym kręgosłupem w rzeczywistości może przynieść jej wymierną ulgę. Wobec tego, konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka, niezwykle ważnych aspektów, związanych właśnie z wyborem takiego fotela. Przede wszystkim ważne jest:

  • oparcie- oparcie w fotelu dla osób z chorym kręgosłupem powinno być oczywiście miękkie i wygodne, dodatkowo powinno być ono ukształtowane w charakterystyczną literę “S”. Dzięki temu takie oparcie dopasuje się do wszystkich krzywizn kręgosłupa i zapewni im odpowiednie podparcie.
  • siedzisko- to również jednak z bardziej znaczących kwestii podczas wyboru fotela dla osób z chorym kręgosłupem. Ważne jest jednak nie sam materiał, z którego to siedzisko zostało wykonane, a to, czy posiada ono regulację wysokości. Jak wiadomo, osoby z chorym kręgosłupem powinny móc utrzymać kąt prosty tj. 90 stopni pomiędzy podłogą, a kolanami. Taka pozycja w pracy będzie dla nich jak najbardziej optymalna i pozwoli na odciążenie kręgosłupa.
  • podłokietniki- te niewielkie dodatki do fotela są również niezwykle istotne dla osób, które borykają się z bólem kręgosłupa. Podłokietniki również powinny być regulowane, a dodatkowo powinny być one maksymalnie stabilne, tak by efektywnie podtrzymywały ręce.
Przeczytaj wpis:  Prawidłowa postawa przy komputerze - 4 kroki jak to zrobić!

Zobacz: fotel biurowy na chory kręgosłup

Uwzględniając powyższe aspekty, z całą pewnością uda się nam efektywnie wybrać fotel, który będzie idealnie dopasowany do potrzeb osób, które borykają się z bolącym kręgosłupem.

Fotel dla osób z bolącym kręgosłupem? Warto przygotować się na większy wydatek

Fotele do pracy biurowej, dla osób z bolącym kręgosłupem to meble specjalne. Nie da się ukryć, że zostały one zaprojektowane w wyjątkowy sposób, najczęściej przy współpracy specjalistów i ortopedów. Wobec tego decydując się na zakup takiego fotela, o wiele lepiej już na samym początku przygotować się na większy wydatek. Fotele te mogą nas co prawda nie zachwycić wyglądem, jednak w przypadku osób, które borykają się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, będą one nieocenione.

Zobacz: zdrowe krzesło biurowe

Tak naprawdę, taka inwestycja z pewnością będzie opłacalna, gdyż fotel skutecznie zapobiegnie pogłębianiu się schorzenia kręgosłupa i zapewni danej osobie wyjątkowo wysoki komfort pracy. Co najważniejsze, pomoże on także skutecznie walczyć z samym bólem, więc można śmiało powiedzieć, że taki fotel będzie warty swojej ceny.

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze