Jaki fotel do pracy dla programisty

Jaki fotel do pracy dla programisty?

Praca przy komputerze jest wbrew pozorom szczególnie obciążająca dla ludzkiego organizmu. Wielogodzinne programowanie może prowadzić do osłabienia wzroku oraz przyjmowania niewłaściwej postawy podczas siedzenia. Całodniowe kodowanie jest wtedy nieodłącznie związane z promieniującym bólem, zaburzającym jakość wykonywanych obowiązków. Wobec tego jaki fotel jest zalecany do pracy dla programisty?

Fotel ergonomiczny najlepszym rozwiązaniem

Najlepszym rozwiązaniem dla programisty będzie z całą pewnością specjalistyczny fotel ergonomiczny. Wspomniany typ krzesła skonstruowany jest z myślą o budowie ciała człowieka. Z tego względu fotel biurowy dostosowuje się do sylwetki, jednocześnie współgrając z naturalnymi ruchami ciała w pozycji siedzącej.

Fotel dopasowany do wzrostu

Dobierając fotel dla programisty w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na dopasowanie krzesła do sylwetki użytkownika. Większość egzemplarzy ergonomicznych będzie dobrym rozwiązaniem zarówno w przypadku osób niskiego, jak również wysokiego wzrostu. Wspomniany czynnik odpowiada za prawidłową postawę kręgosłupa oraz komfortową pracę przez cały dzień.

Regulacja wysokości i odchylenia oparcia

Fotel gwarantujący komfortową pracę programiście powinien być obowiązkowo wyposażony w mechanizm regulacji wysokości. Konstrukcji krzesła dostosowana do wzrostu i posiadanego typu ciała jest najlepszą profilaktyką bólu pleców.

Kolejną istotną kwestią jest regulacja odchylenia oparcia. Dzięki wspomnianej funkcji dopasujemy fotel do posiadanej wagi, a także stylu siedzenia w czasie pracy. Jakościowy fotel dla programisty powinien być również wyposażony w funkcję maksymalnego odchylenia. Z wykorzystaniem danego mechanizmu możemy się swobodnie położyć i zrelaksować w czasie przerwy, całkowicie odciążając plecy.

Jedną z najczęściej pomijanych kwestii jest regulacja głębokości siedziska fotelu biurowego. Obecność danego mechanizmu pozwala na dosunięcie się do oparcia, dopasowując kręgosłup do konstrukcji krzesła. Regulując głębokość siedziska nie odczujesz również nieprzyjemnego ucisku na dolną część ud.

Przeczytaj wpis:  Jak wybrać ergonomiczny fotel biurowy? Kryteria i cechy, na które warto zwrócić uwagę

Podparcie odcinka lędźwiowego

Zadaniem fotelu ergonomicznego dla programisty jest dostosowanie się do naturalnych ruchów ciała użytkownika. Z tego względu jedną z kluczowych istotnych kwestii jest optymalne wyprofilowanie oparcia, utrzymujące kręgosłup w prawidłowej pozycji.

Dobierając krzesło do pracy biurowej zwróćmy uwagę na obecność podparcia lędźwiowego z możliwością regulacji. Optymalne wyprofilowanie odciąża dany odcinek, jednocześnie rozluźniając mięśnie pleców. Brak odpowiedniego podparcia może prowadzić do garbienia się, co spłaszcza naturalną krzywiznę kręgosłupa. 

Komfortowy zagłówek

Kwestią często pomijaną w czasie zakupu fotela biurowego jest zagłówek. Od jego ustawienia zależy w głównej mierze prawidłowa postawa w pracy, odciążająca odcinek szyjny kręgosłupa. Krzesło wyposażone w zagłówek pozwala na chwilę odprężenia po wielogodzinnym programowaniu, rozluźniając napięte mięśnie.

Wśród programistów obserwowana jest szczególna tendencja do pochylania ciała w czasie intensywnej pracy. Brak komfortowego podparcia prowadzi często do garbienia się oraz późniejszych wad postawy, oddziałujących na jakość życia. Obecność zagłówka z możliwością regulacji sprzyja zachowaniu prawidłowej pozycji w czasie całodniowej pracy.

Trwały materiał z membraną

Praca programisty jest nieodłącznie związana z wielogodzinnym kodowaniem i realizacją setek projektów. Z tego względu dobierając fotel należy postawić na egzemplarz wykonany z możliwie najlepszych materiałów. Doskonałym wyborem będzie poliester cechujący się zwiększoną odpornością na ścieranie. Dodatkowym atutem będzie niewrażliwość na rozciąganie, zabarwienie i światło.

Codzienny komfort użytkowania fotela w pracy programisty zwiększy obecność tkaniny z siatką. Zastosowana membrana przepuszcza powietrze, co jest doceniane szczególnie w okresie letni. Przewiewna siatka jest przy tym szczególnie przyjemna w dotyku.

Zobacz: fotele ergonomiczne do komputera

Fotel dla programisty Zhuo Challenger

Modelem spełniającym wszystkie wspomniane wymagania jest fotel ergonomiczny dla programisty  Zhuo Challenger. Jako produkt premium dostosowuje się do pozycji użytkownika, utrzymując naturalną krzywiznę kręgosłupa.

Zhuo Challenger zaprojektowany został z myślą o wielogodzinnej pracy biurowej. Zastosowany system SADP dopasowuje ruch siedziska i poziom odchylenia oparcia do wzrostu, wagi, a także stylu siedzenia użytkownika. Innowacyjna technologia aktywnie wspiera kręgosłup w czasie pracy, zapobiegając niepożądanym dolegliwościom. Dodatkowym atutem modelu jest trzystopniowa regulacja zagłówka oraz pochylenie o kącie 45°.

Przeczytaj wpis:  Ćwiczenie na ból kręgosłupa lędźwiowego - TOP 6 zestawów ze zdjęciami dla pracujących przy komputerze.

Dowodem najwyższej jakości są międzynarodowe standardy BIFMA, ROHS, REACH oraz TUV, zgodnie z którymi został zaprojektowany fotel. Wysokiej jakości materiał z membraną to gwarancja komfortowej pracy i optymalnej cyrkulacji powietrza. Na wyróżnienie zasługują również dodatkowe nakładki na kółka, ograniczające hałas w czasie przesuwania fotela.

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze