Koszyk
biurko elektryczne do pracy stojącej w home office

Biurka elektryczne do home office, dlaczego warto?

Covid-19 sprawił, że wielu z nas musiało zacząć pracę w systemie home office – czyli z domu. Lubisz taki rodzaj pracy, ale nieznośny ból pleców nie pozwala Ci kontynuować pracy w tym trybie? A może od dawna pracujesz z domu, jako informatyk, grafik, czy księgowa i chcesz zadbać o swoje zdrowie,  szukasz biurka elektrycznego do home office, ale nie wiesz, na jakie się zdecydować?

Zapraszam Cię serdecznie do dalszej części tekstu, gdzie dowiesz się, dlaczego warto i na co zwrócić uwagę, dobierając biurko do pracy na stojąco i siedząco.

Zagrożenia dla naszego zdrowia w pracy zdalnej.

zagrożenia w pracy zdalnej ból pleców

Głównym zagrożeniem dla naszego zdrowia, w pracy home office, ale także i w biurze, jest to, że zbyt długie siedzenie skraca nasze życie i przyczynia się do powstania wielu chorób XXI wieku. Pracujemy średnio przez około 35 lat swojego życia, więc warto byłoby zadbać o warunki, w jakich ta praca się odbywa i poprawić ergonomię stanowiska w pracy w home office. 

Siedząc codziennie,  przez kilka godzin, nasz organizm narażony jest na:

  • Bóle kręgosłupa, karku i szyi,
  • Wady postawy i skrzywienie kręgosłupa,
  • Pogorszenie działania pompy mięśniowej, której zadaniem jest mechaniczne wspomaganie przepływu krwi i chłonki przez kończyny, co może skutkować obrzękami limfatycznymi i niewydolnością żylną, która prowadzi do powstawania żylaków,
  • Bóle nadgarstków oraz zespół cieśni nadgarstka,
  • Mrowienie stóp, 
  • Zespół mięśnia gruszkowatego,
  • Wzrost zachorowań na depresję, otyłość,
  • Pogorszenie koncentracji i pomysłowości w pracy. 

Biurko elektryczne do pracy na stojąco i siedząco vs biurko standardowe w home office. 

Biurko elektryczne do pracy na stojąco i siedząco vs biurko standardowe w home office.

Najważniejszą różnicą  pomiędzy biurkiem standardowym  a elektrycznym modelem, w home office jest to, że biurko elektryczne jest regulowane i łatwo je dostosować do  swoich potrzeb. Wystarczy użyć panelu znajdującego się przy biurku do pracy na stojąco i siedząco, aby zmienić jego położenie, czego nie da nam standardowe biurko, bo nie posiada specjalnie wmontowanych silników zmieniających jego wysokość

Ważne jest również to, że pracując przy biurku elektrycznym, poprawiasz swoją ergonomię pracy. Masz wolny wybór, możesz jednocześnie maszerować na bieżni, czy jechać na rowerze stacjonarnym, wykonując swoją pracę.  Jest to dobra inwestycja w swój kręgosłup, ponieważ dzięki możliwości zmiany pozycji z siedzącej na stojącą odciążasz odcinek lędźwiowy, co pozwala zniwelować ból kręgosłupa czy barków, a jednocześnie jesteś bardziej pomysłowy, szybszy i skuteczniejszy w działaniu.  

Biurka elektryczne do home office, na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

1. Przede wszystkim, wybierając biurko elektryczne, określ, kto będzie z niego korzystać, czy tylko Ty, a może jeszcze będą przy nim uczyć się twoje dzieci? 

2. Najważniejszym punktem podczas wyboru biurka do pracy na stojąco i siedząco jest jego zakres regulacji wysokości. Szeroki zakres wysokości pozwoli Ci dopasować biurko do swoim potrzeb i możliwości, podczas pracy w systemie Home Office. 

3. Drugim równie ważnym aspektem jest panel sterujący biurka. Jeśli wybierzesz model, który ma  funkcję zapamiętywania pozycji, pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo czasu, i da Ci niesamowitą wygodę, podczas zmiany ustawień wysokości. 

4. Ważna jest stabilność biurka oraz czy ma ono system soft start– czyli łagodnego startu  w górę czy w dół, co zabezpieczy przedmioty znajdujące się na blacie, przed ich upadkiem. 

5. Istotna jest informacja, czy dany model posiada jeden, czy dwa silniki oraz z ilu segmentów składa się podstawa biurka, dzięki czemu  skróci to czas jego regulacji.

6. Jeśli masz w domu małe dzieci i obawiasz się o ich bezpieczeństwo, koniecznie sprawdź, czy dany model ma funkcję antykolizyjną oraz blokadę rodzicielską. Działanie funkcji antykolizyjnej polega na tym, że biurko elektryczne zatrzyma się podczas zmiany wysokości w momencie, gdy napotka przeszkodę, którą może być dziecko lub chociażby nieodsunięty fotel, który mógłby zaklinować się pod biurkiem i ulec zmiażdżeniu.  Blokada rodzicielska z kolei pozwala Ci zabezpieczyć panel sterowania przed dzieckiem, które podczas  zabawy przy biurku  mogłoby wyrządzić sobie krzywdę. 

7. Ostatnią ważną rzeczą podczas wyboru biurka elektrycznego jest jakość materiału, z jakiego zostało ono wykonane oraz jego design, co pozwoli Ci z łatwością dopasować je do wnętrza twojego gabinetu, w domu. 


Jak widzisz korzystanie z biurka elektrycznego do pracy stojącej niesie za sobą wiele korzyści, dlatego jeśli chciałbyś dopasować biurko regulowane do swoich przeczytaj nasz poradnik klikając: tutaj

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze