Koszyk
Jak trzymać nogi pod biurkiem

Jak trzymać nogi pod biurkiem

Dla wielu ludzi na całym świecie codzienna praca to spędzanie wielu godzin przy biurku pracując bądź to z dokumentami, bądź też przy wykorzystaniu gromadzonych dokumentów. Spędzanie w pozycji siedzącej przy biurku wielu godzin każdego dnia nie pozostanie obojętne dla naszego kręgosłupa. Trzeba mieć tego świadomość i odpowiednio organizować swoją pracę dbają między innymi o to jak wygląda przygotowanie stanowiska pracy, które będzie odpowiednie dla pracownika spędzającego wiele godzin przy biurku.

Zobacz: ergonomia pracy przy komputerze

Jak ułożyć nogi pod biurkiem? 

Wyposażenie, które będzie się tworzyć przygotowując dla siebie stanowisko pracy powinno uwzględniać między innymi takie kwestie jak właściwą pozycję ciała. Wiele osób pracując przy biurku pewnie zmagało się z problemem, który związany jest z tym jak trzymać nogi pod biurkiem.

To na pewno wyzwanie, ponieważ przy wielu godzinach ludzie zmagają się z tym, że nie wiedza jak ułożyć nogi, by czuć się komfortowo. Warto więc wiedzieć o podstawowych zasadach i tutaj najważniejsze kwestie są następujące: należy dbać o ułożenie stóp płasko na podłożu przy jednoczesnym zachowaniu takiej pozycji, w której kolana będą tworzyły kąt prosty. To najlepsza opcja, która będzie gwarantowała ułożenie nóg w takiej pozycji, która będzie charakteryzować się ergonomią. 

Zobacz: jaki fotel ergonomiczny do komputera

Co zrobić aby siedzieć prosto?

Chcąc siedzieć przy komputerze prosto należy odpowiednio zorganizować sobie miejsce pracy. Ergonomiczne stanowisko to miedzy innymi wybór właściwego wyposażenia, które będzie konieczne, by wypracować właściwą postawę przy biurku. Aby utrzymać odpowiednie ułożenie pleców i nóg powinno się postawić na biurko z regulowaną wysokością i krzesło biurowe posiadające elementy umożliwiające utrzymanie prostej pozycji. Mając do dyspozycji wygodny, ergonomiczny fotel biurowy będzie można wypracować taką pozycję, w której zadba się o takie kwestie jak:

  • oparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa
  • kolana powinny się znajdować poniżej linii bioder 
  • stopy powinny być na podłożu 
  • nogi nie mogą być krzyżowane 
  • kat między kolanami powinien być 90 stopniu 
  • łopatki lekko odciągnięte do tyłu, szyja wyprostowana 
  • łokcie powinny być ułożone swobodnie na blacie. 

Chcąc utrzymać prostą pozycję trzeba wspierać się takimi elementami wyposażenia, które będą to ułatwiać. W grę wchodzą różne elementy, natomiast bardzo istotne będzie to, by wybierać do swojej dyspozycji takie biurka i krzesła, które posiadają możliwości regulacji. w ten sposób będzie można utrzymać ich lepszą pozycję. 

Na czym zdrowo siedzieć?

Tworząc dla siebie wyposażenie, które wykorzystywane będzie w miejscu pracy powinno się wybrać odpowiednie siedzisko. Wiele osób zastanawia się nad tym na czym można zdrowo siedzieć i jak powinno się tą zdrową pozycję siedzenia utrzymywać. W grę wchodzą różne możliwości, natomiast wskazane jest szukanie ergonomicznych krzeseł i foteli biurowych.

W grę wchodzą tutaj dostępne w sprzedaży fotele, które otrzymują różne możliwości jeśli chodzi o regulowanie ich wysokości, kąta oparcia, podłokietników. Fotel ergonomiczny, który ma zapewnić zdrowe siedzenie powinien również gwarantować właściwe podparcie dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Zobacz: fotel wygodny dla kręgosłupa

Dodatkowo oparcie powinno dotyczyć również specjalnego podparcia dla odcinka szyjnego kręgosłupa. Zdrowe siedzenie będą więc zapewniać odpowiednie fotele i krzesła biurowe z różnymi możliwościami regulacji. 

Praca na stojąco przy komputerze jako zdrowa alternatywa

Wśród nowych trendów jakie obecnie się pojawiają znajduje się praca na stojąco, które ma być zdrową alternatywą dla pozycji siedzącej. Trend ten zakłada, że naszą naturalną pozycją jaką przyjmuje człowiek jest pozycja stojąca, a siedzenie sprawia, że właściwie robimy sobie krzywdę, ponieważ ta pozycja nie jest naturalną.

Zobacz: biurka stojące

Dlatego stanie ma stać się alternatywą dla pracy na siedząco i gwarantować odciążenie pleców, większą koncentrację, większa efektywność, spalanie kalorii na większym poziomie, lepszą współpracę czy pewność siebie w trakcie pracy.

Pozycja stojąca może się okazać sposobem na zmianę stylu wykonywanej pracy. Zainteresowanie taką formą rośnie, dlatego w sprzedaży znajdziemy także pojawiające się specjalne elektrycznie regulowane biurka przeznaczone dla tych, którzy chcą pracować na stojąco i ewentualnie wykorzystywać pozycję siedzącą w niektórych sytuacjach.

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze