Koszyk
Jaki fotel ergonomiczny dla wysokich

Jaki fotel ergonomiczny dla wysokich

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wysokie osoby powinny wybierać krzesło do pracy? Albo, jakie ryzyko wiąże się z używaniem źle dopasowanego krzesła? Albo, dlaczego właściwe krzesło jest tak ważne dla Twojego dobrego samopoczucia i wydajności?

Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie. Poznamy odpowiedzi na te i inne pytania, zastanawiając się, jak prawidłowo dopasowane krzesło biurowe wpływa na naszą pracę.

Jakie są zagrożenia związane ze źle dopasowanym krzesłem?

Źle dopasowane krzesło biurowe utrudni Ci znalezienie wygodnej pozycji. Może też z czasem powodować ból pleców, szyi i napięcie mięśni w ramionach i mięśniach pleców. Wynika to z niewłaściwej wysokości, nachylenia i głębokości siedziska na źle dopasowanym krześle biurowym. Ryzyko urazu znacznie wzrasta, jeśli krzesło nie jest odpowiednio dostosowane do indywidualnego typu lub rozmiaru ciała. Podczas korzystania z niewłaściwie dopasowanego krzesła biurowego przez dłuższy czas (ponad 8 godzin dziennie) możemy nabawić się poważnych urazów. Ryzyko związane ze źle dopasowanym krzesłem może obejmować:

  • Ból pleców
  • Wiotka postawa
  • Zmęczenie mięśni
  • Gorsze krążenie

Zobacz: jak obliczyć wysokość biurka do wzrostu

Dlaczego właściwe krzesło jest tak ważne?

Odpowiednio dopasowane krzesło biurowe pomoże zmniejszyć zmęczenie związane z długotrwałym przebywaniem w pozycji siedzącej. Zwiększy to również naszą wydajność, ponieważ nie będziemy rozpraszani poprzez ból w karku oraz plecach.

Zobacz: ranking foteli ergonomicznych

Jak wysokie powinno być krzesło do pracy?

Wysokość krzesła zależy od wzrostu i wagi użytkownika. Jeśli jesteś wyższy lub cięższy niż przeciętnie, wybierz wyższe krzesło biurowe. Jeśli jesteś niższy lub lżejszy niż średnia, to krótsze krzesło biurowe może być lepiej dostosowane do Twoich potrzeb.

Musimy jednak zwrócić uwagę, że jeśli osoba niska wybierze zbyt wysokie krzesło, to nie jest to aż tak inwazyjne. Jednakże, jeśli osoba wysoka wybierze za niskie krzesło, to jest to już znacznie bardziej niebezpieczne i powoduje to wiele schorzeń i problemów.

Zobacz: krzesła do pracy przy komputerze

Jaki fotel będzie najlepszy dla osoby wysokiej?

W naszym sklepie można znaleźć wiele krzeseł biurowych, które zostały stworzone z myślą o wysokich osobach. Jednym z najlepszych jest fotel biurowy dla wysokich osób Profim Action, który został zaprojektowany z myślą o wygodzie i wsparciu naszych pleców podczas pracy. Fotel Action posiada regulowane oparcie oraz podłokietniki, które można podnieść lub obniżyć o kilka centymetrów, tak aby uzyskać najwyższy komfort użytkowania. Oznacza to, że wysokie osoby nie będą miały problemu z uzyskaniem wystarczającej ilości miejsca na nogi, a niższe osoby również będą mogły wygodnie usiąść.

Kolejną wspaniałą cechą fotela Action jest podparcie lędźwiowe, które ma duży zakres regulacji idealny dla wysokich osób. Szerokość oraz długość oparcia również została skonstruowana w taki sposób by plecy były podparte na całej długości kręgosłupa dla osób nawet powyżej 190 cm . Dodatkowo posiada on innowacyjny zagłówek, z którego można korzystać będąc wyprostowanymi, co odciąża nasz kark.

Zobacz: praca na stojąco przy komputerze

Fotel ten został zaprojektowany dla osób od 170 cm, aż do 195 cm oraz posiada wzmacnianą konstrukcję, która wytrzyma obciążenie do 150 kg.

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze