Wybór między krzesłem gamingowym a biurowym

Wybór między krzesłem gamingowym a biurowym


Wybór odpowiedniego krzesła do pracy lub rozrywki przy komputerze może okazać się trudniejszy, niż się wydaje. Dwie główne kategorie krzeseł, które przyciągają uwagę wielu użytkowników, to krzesła gamingowe i krzesła biurowe. Każde z nich ma swoje unikalne zalety, a decyzja, które z nich wybrać, zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb i preferencji. W tym artykule porównamy oba rodzaje krzeseł i pomożemy Ci dokonać najbardziej odpowiedniego wyboru.

Czym są krzesła gamingowe?

Nazwa “krzesła gamingowe” sugeruje, że są one przeznaczone głównie dla graczy, ale ich uniwersalność sprawia, że są one równie przydatne w innych kontekstach. Krzesła gamingowe są konstruowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort podczas długotrwałego siedzenia. Ich charakterystyczne cechy obejmują masywną konstrukcję, szerokie możliwości regulacji i wyrazisty design, często nawiązujący do stylistyki foteli wyścigowych.

Zalety krzeseł gamingowych

Krzesła gamingowe oferują wiele zalet, które sprawiają, że są one atrakcyjnym wyborem dla wielu użytkownikow.

 1. Komfort: Dzięki swojej solidnej konstrukcji i możliwościom regulacji, krzesła gamingowe zapewniają komfort podczas długotrwałego siedzenia.
 2. Design: Krzesła gamingowe mają zazwyczaj wyrazisty, często futurystyczny design, który może dodać charakteru każdemu pomieszczeniu.
 3. Jakość wykonania: Wiele krzeseł gamingowych charakteryzuje się wysoką jakością wykonania są skonstruowane tak, aby wytrzymać duże obciążenia. Oczywiście jakość będzie mocno uzależniona od ceny jaką zapłacimy za fotel.

Wady krzeseł gamingowych

Pomimo wielu zalet, krzesła gamingowe mają również kilka wad.

 1. Słaba ergonomia: Oparcia w krzesłach gamingowych są zazwyczaj w formie kubełkowej i proste. Nie są odpowiednio wyprofilowane w kształcie litery “S” tak jak naturalne krzywizny kręgosłupa. Również siedziska mogą nie być odpowiednio wyprofilowane tak by nie uciskały uda. Siedziska są zazwyczaj tapicerowane ekoskórą trzeba również zwrócić uwagę czy nie ma efektu tzw.”zjeżdżania z siedziska”. Zagłówek często nie jest regulowany jest zintegrowaną częścią fotela.
 2. Estetyka: Chociaż design krzeseł gamingowych może przyciągać niektórych użytkownikow, dla innych może być zbyt ekstrawagancki. Jeżeli preferujesz bardziej subtelne, profesjonalne wykończenie, krzesło gamingowe może nie być dla Ciebie odpowiednie.
 3. Brak wsparcia dla lędźwi: Niektóre krzesła gamingowe mogą nie oferować wystarczającego wsparcia dla dolnej części pleców, co może prowadzić do niewygodnej postawy, a w dłuższej perspektywie do problemów z kręgosłupa.
Przeczytaj wpis:  Jaki fotel biurowy ergonomiczny do komputera wybrać by pracować zdrowo i wygodnie? - Poradnik

Czym są krzesła biurowe?

Krzesła biurowe są zazwyczaj bardziej uniwersalne i subtelne w swoim designie. Są one zaprojektowane tak, aby zapewniać komfort i wsparcie podczas długotrwałego siedzenia, co jest szczególnie ważne dla osób pracujących w biurze.

Zalety krzeseł biurowych

Krzesła biurowe oferują wiele zalet, które czynią je praktycznym wyborem dla wielu użytkownikow.

 1. Ergonomia: Krzesła biurowe są zazwyczaj zaprojektowane z myślą o ergonomii, co oznacza, że są one skonstruowane tak, aby wspierać naturalne krzywizny kręgosłupa i promować zdrową postawę.
 2. Uniwersalność: Ze względu na swój stonowany design, krzesła biurowe mogą pasować do większości środowisk biurowych. Mogą być one również bardziej odpowiednie dla biur o bardziej formalnej atmosferze.
 3. Regulacje: Krzesła biurowe są zwłaszcza te ergonomiczne będą miały więcej zaawansowanych regulacji, które pozwolą lepiej dopasować fotel do swojej sylwetki.

Wady krzeseł biurowych

Tak jak krzesła gamingowe, także krzesła biurowe mają swoje wady.

 1. Design: W porównaniu do krzeseł gamingowych, krzesła biurowe mogą nie oferować takiego wyglądu, który może być zachęcający zwłaszcza dla graczy czy osób młodszych.
 2. Jakość tańszych foteli biurowych: Krzesła biurowe zwłaszcza z niższej półki mogą nie być wykonane z materiałów o tak wysokiej jakości i mogą mieć mniej regulacji niż fotele gamingowe.

Porównanie krzeseł gamingowych i biurowych

Choć oba rodzaje krzeseł mają swoje zalety i wady, decyzja, które z nich wybrać, zależeć będzie w dużej mierze od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

 1. Komfort: Jeśli komfort jest Twoim priorytetem, oba rodzaje krzeseł mają swoje zalety. Krzesła gamingowe oferują szerokie możliwości regulacji i solidną konstrukcję, która może zapewnić komfort podczas długotrwałego siedzenia. Z drugiej strony, krzesła biurowe są zazwyczaj zaprojektowane z myślą o ergonomii, co oznacza, że są one skonstruowane tak, aby wspierać naturalne krzywizny kręgosłupa i promować zdrową postawę oraz oferują wiele regulacji zwłaszcza modele foteli typowo ergonomicznych.
 2. Design: Jeśli design jest dla Ciebie ważny, krzesła gamingowe mogą być bardziej atrakcyjne dzięki swojemu wyrazistemu, często futurystycznemu wyglądowi. Jednak jeśli preferujesz bardziej subtelne, profesjonalne wykończenie, krzesło biurowe może być dla Ciebie lepszym wyborem.
 3. Jakość wykonania: Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości wykonania, oba rodzaje krzeseł mają swoje zalety. Krzesła gamingowe są zazwyczaj wykonane z trwałych materiałów i są skonstruowane tak, aby wytrzymać duże obciążenia. Krzesła biurowe mogą oferować również wysoką jakość wykonania. W obu przypadków cena wiąże się z jakością, więc jeśli zależy Ci na długotrwałym wykorzystywaniu fotela nie kupuj najtańszych rozwiązań.
 4. Wsparcie dla pleców: Jeśli cierpisz na problemy z plecami lub chcesz zapewnić sobie najlepsze możliwe wsparcie dla kręgosłupa to krzesła biurowe są zazwyczaj zaprojektowane z myślą o ergonomii, co oznacza, że są one skonstruowane tak, aby wspierać naturalne krzywizny kręgosłupa i promować zdrową postawę.
Przeczytaj wpis:  Ile kółek powinno mieć krzesło biurowe?

Jak wybrać między krzesłem gamingowym a biurowym?

Decyzja między krzesłem gamingowym a biurowym zależeć będzie w dużej mierze od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Oto kilka pytań, które warto sobie zadać, aby pomóc w podjęciu decyzji:

 1. Ile czasu spędzasz siedząc na krześle? Jeśli spędzasz wiele godzin dziennie siedząc przy biurku, zarówno do pracy, jak i do gier, krzesło biurowe może być dla Ciebie lepszym wyborem ze względu na jego wyższy poziom komfortu, możliwości regulacji zwłaszcza w fotelach typowo ergonomicznych. Jeśli natomiast wykorzystujesz krzesło do rozgrywki i gier kilka godzin dziennie i nie masz bólów kręgosłupa to fotel gamingowy też może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.
 2. Jakie są Twoje preferencje estetyczne? Jeśli preferujesz bardziej wyrazisty, futurystyczny design, krzesło gamingowe może być dla Ciebie lepszym wyborem. Jeśli natomiast preferujesz bardziej stonowany, profesjonalny wygląd, krzesło biurowe może być dla Ciebie lepszym wyborem.
 3. Jak ważna jest dla Ciebie jakość wykonania? Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości wykonania jest to mocno uzależnione od ceny. Dlatego unikaj najtańszych rozwiązań zarówno przy zakupie fotela gamingowego jak i biurowego.
 4. Jak duży jest Twój budżet? Jeśli masz ograniczony budżet czasem mniej ustawień i prostsza trwalsza konstrukcja będzie lepszym rozwiązaniem w tańszych fotelach biurowych niż na pierwszy rzut oka ekstra wygląd fotela gamingowego.
 5. Czy masz jakiekolwiek specyficzne wymagania zdrowotne? Jeśli masz problemy z kręgosłupem lub innymi problemami zdrowotnymi, które mogą wpływać na Twoją zdolność do długotrwałego siedzenia, warto rozważyć wybór krzesła, które oferuje najlepsze wsparcie dla pleców i możliwości regulacji. Zwłaszcza mogą być pomocne specjalistyczne krzesła ortopedyczne z certyfikatem medycznym np. Kulik System.

Zobacz: fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa

Kto powinien rozważyć zakup fotela gamingowego?

Fotele gamingowe mogą być dobrym rozwiązaniem dla graczy, którzy grają po kilka godzin (nie są to wiele godzinne maratony) lub osób które sporadycznie korzystają z komputera w domu. Szerokie opcje regulacji i sportowy design to cechy, które przyciągają zwolenników tej kategorii foteli. Dla graczy profesjonalnych lub pasjonatów gier zdrowszym rozwiązaniem i komfortowym w będą profesjonalne fotele ergonomiczne.

Przeczytaj wpis:  Funkcje, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze krzesła biurowego

Kto powinien rozważyć zakup fotela biurowego?

Fotele biurowe są dla osób, które potrzebują komfortu i wsparcia kręgosłupa podczas pracy przed komputerem. Osoby pracujące zdalnie czy spędzające dużo czasu przy biurku docenią ergonomiczne rozwiązania, które oferują fotele biurowe.

Zobacz: Jaki fotel kupić do pracy na bolący kręgosłup

Opinie użytkowników na temat foteli biurowych i gamingowych

Opinie użytkowników mogą dostarczyć cennych wskazówek dotyczących wyboru fotela. Warto zapoznać się z doświadczeniami innych osób przed podjęciem decyzji.

Co zrobić, jeśli fotel biurowy czy gamingowy nie spełnia naszych oczekiwań?

Jeśli wybrany fotel nie jest zgodny z oczekiwaniami, warto sprawdzić, czy producent oferuje opcję zwrotu lub wymiany. Możesz też skonsultować się ze mną 794-646-850 chętnie pomogę Ci w wyborze najlepszego fotela dla Ciebie 🙂

Podsumowanie

Zarowno krzesła gamingowe, jak i biurowe mają swoje unikalne zalety i wady, a decyzja, które z nich wybrać, zależeć będzie w dużej mierze od indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli jesteś osobą która nie spędza dużo czasu przed komputerem, a ceni wyrazisty design, krzesło gamingowe może być dla Ciebie dobrym wyborem. Jeśli natomiast szukasz bardziej uniwersalnego i stonowanego krzesła do codziennej pracy w biurze, które będzie wspierało Twój kręgosłup krzesło biurowe może być dla Ciebie lepszym wyborem (zwłaszcza modele typowo ergonomiczne)

Zobacz: Jakie krzesło do biurka przy skoliozie

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego krzesła to inwestycja w swoje zdrowie i wygodę, dlatego warto poświęcić czas na dokonanie przemyślanej decyzji. Niezależnie od tego, które krzesło wybierzesz, upewnij się, że oferuje ono właściwe wsparcie dla pleców, jest odpowiednio wygodne i pasuje do Twojego stylu życia i preferencji estetycznych.

Jeśli nadal masz wątpliwości co do wyboru między krzesłem gamingowym a biurowym, skontaktuj się teraz ze mną pod numerem 794-646-850. Chętnie pomogę Ci wybrać najlepsze dla Ciebie krzesło!

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze