Koszyk
Jak dobrać rozmiar fotela ergonomicznego do swoich potrzeb?

Jak dobrać rozmiar fotela ergonomicznego do swoich potrzeb?

Jeśli masz pracę siedzącą i spędzasz wiele godzin za biurkiem, bardzo istotną kwestią będzie dla Ciebie wybór odpowiedniego krzesła biurowego. Dobrze dopasowany fotel ergonomiczny nie tylko zapewni Ci komfort i wygodę podczas wykonywania czynności zawodowych, ale pomoże także zadbać o zdrowy kręgosłup i stawy. Pomogę Ci dobrać właściwy dla siebie mebel, z którego korzystanie będzie przyjemnością i zmniejszy ryzyko wielu schorzeń.

Dobierz fotel odpowiedni do swojej sylwetki

Podstawowymi czynnikami, branymi pod uwagę przy wyborze krzesła ergonomicznego jest wzrost i waga jego użytkownika. Jeśli zdecydujesz się na zbyt niski fotel, narazisz się na bolesne dolegliwości i problemy zdrowotne.

Zobacz: fotel ergonomiczny ranking

Funkcjonalny mebel nie może być za mały i musi być idealnie dopasowany do budowy ciała tak, by siedząc na nim nie odczuwać dyskomfortu w żadnej partii organizmu. Aby dobrać odpowiednie krzesło biurowe, polecam Ci skorzystać ze specjalnego konfiguratora na stronie naszego sklepu, który wyselekcjonuje listę produktów wybranych dla Ciebie pod kątem Twojej sylwetki oraz preferencji i indywidualnych potrzeb.

Zobacz: wysokość biurka kalkulator

Prawidłowe, funkcjonalne modele posiadają szeroki zakres regulacji w kilku płaszczyznach, aby jeszcze precyzyjniej spełniać wymogi ergonomiczne foteli biurowych. Zapewniam Cię, że kompleksowy system regulacji wysokości i nachylenia poszczególnych elementów, zastosowany w naszych produktach, pozwoli Ci uzyskać idealne dla siebie wymiary krzesła.

Jak optymalnie wyregulować krzesło biurowe dla siebie?

Właściwie dobrany pod kątem rozmiaru fotel przyczyni się do zmniejszenia zmęczenia oraz zminimalizuje odczuwanie dyskomfortu. W efekcie pozytywnie wpłynie to na nasze samopoczucie i wymiernie poprawi wydajność w pracy. Pamiętaj, żeby przy regulowaniu wysokości i nachylenia krzesła pod swoją sylwetkę, stosować się do kilku moich zaleceń:

  • Po pierwsze, dobierz wysokość siedziska w taki sposób, aby w kolanach i biodrach utrzymać kąty jak najbardziej odpowiadające kątowi prostemu. Głębokość siedziska również ma znaczenie – powinno ono dawać oparcie 2/3 długości ud,
  • w drugim kroku wyreguluj wysokość i kąt oparcia – kręgosłup ma być utrzymany w neutralnej pozycji i powinien być wsparty na całej długości. Funkcja nachylenia oparcia skutecznie koryguje wady postawy wynikające z nieprawidłowego ustawienia miednicy,
  • dostosuj podłokietniki tak, abyś miał możliwość położyć dłonie płasko na biurku, a łokcie mogły się naturalnie oprzeć, odciążając stawy barkowe i mięśnie karku, szczególnie narażone na nadmierne napięcie. Nie możesz przy tym podnosić barków,
  • nie zapomnij o regulacji zagłówka, który odciąża kark i pomaga wesprzeć kręgosłup na całej jego długości oraz utrzymać prawidłową pozycję głowy.

Fotel ergonomiczny to dobry wybór dla każdego!

Jeśli borykasz się z bólami kręgosłupa i chcesz ulżyć swojemu organizmowi lub zapobiec rozwojowi urazów wynikających z wielogodzinnego siedzenia przy biurku, koniecznie zdecyduj się na specjalistyczny fotel ergonomiczny. Zdrowa pozycja ciała podczas pracy zapewni Ci komfort i satysfakcję zawodową.

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze