Koszyk
Alternatywy dla fotela ergonomicznego

Alternatywy dla fotela ergonomicznego – czy stołki, pufy i poduszki do siedzenia to dobre rozwiązanie do biura?

Spędzając długie godziny w biurze przy komputerze, niezwykle ważne dla naszego zdrowia jest wyposażenie swojego stanowiska w odpowiedni mebel do siedzenia. Możesz wybierać spośród wielu rodzajów siedzisk – taboretów, puf czy zwykłych krzeseł.

Zapewniam Cię jednak, że najlepszą decyzją będzie nabycie fotela ergonomicznego. Tylko takie krzesło pozwoli Ci utrzymać prawidłową pozycję ciała, a co za tym idzie – unikniesz urazów lub wyleczysz bóle kręgosłupa.

Rodzaj siedziska w biurze ma znaczenie

Meble służące do siedzenia występują w różnej postaci. Możemy wybierać spośród prostych stołków, taboretów, puf czy specjalnych nakładek. Jeszcze do niedawna miejsca pracy powszechnie wyposażone były w zwykłe krzesła.

Zobacz: Jaki fotel biurowy wybrać, jeśli cierpisz na chory kręgosłup

W przypadku spędzania wielu godzin za biurkiem, takie rozwiązania są jednak w dłuższej perspektywie nie tylko niewygodne, ale skutkują negatywnymi konsekwencjami dla naszego organizmu i są szkodliwe dla zdrowia. Długotrwałe siedzenie na nieodpowiednim lub źle dopasowanym meblu w szybkim czasie narazi Cię na schorzenia kręgosłupa, uszkodzenia układu ruchu, choroby zwyrodnieniowe stawów, problemy z krążeniem krwi, a nawet cukrzycę czy nadciśnienie.

Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości mebel, który korzystnie posłuży nam w pracy biurowej. Najlepszym wyborem będzie właściwy fotel ergonomiczny, dopasowany do indywidualnych cech anatomicznych.

Dlaczego warto zdecydować się na biurowe krzesło ergonomiczne?

Korzystanie ze zwykłego siedziska, które nie posiada funkcji regulacji i ma nieodpowiednią ergonomię, przyczynia się do powstawania uszkodzeń kręgosłupa, powoduje ból pleców i rwę kulszową. Polecane przeze mnie fotele biurowe pomagają utrzymać prawidłową pozycję ciała i dzięki temu uniknąć problemów zdrowotnych, wynikających z siedzącego trybu życia.

Zobacz: 5 kryteriów, które pomogą Ci wybrać najlepszy fotel ergonomiczny

Taborety czy stołki, jako meble nie posiadające oparcia, powodują obciążenie naszego kręgosłupa. Używając takiego siedziska trudno nam zachować odpowiednią postawę i w efekcie garbimy się lub wyginamy kręgosłup, co ostatecznie prowadzi do jego skrzywienia.

Wygodny, wysoki tył, który w fotelach ergonomicznych zaopatrzony jest często w zagłówek, umożliwia wsparcie karku i pleców na całej ich długości. Regulacja jego nachylenia pozwala na uzyskanie odpowiedniego kąta, by odciążyć układ kostno-mięśniowy. Dodatkowo oparcie jest wyprofilowane w kształcie litery “S”, by kręgosłup mógł jak najlepiej do niego przylegać.

W tradycyjnych, powszechnie stosowanych meblach nie ma możliwości regulacji wysokości siedziska, co jest zasadniczą kwestią dla prawidłowego ułożenia stóp na podłodze. Kolana i biodra powinny być ustawione pod kątem jak najbardziej zbliżonym do kąta prostego, czego w przypadku taboretów czy puf nie zawsze jesteśmy w stanie uzyskać.

Z tego też powodu odradzam stosowanie poduszek, używanych w celu uzyskania lepszego komfortu siedzenia. Nałożone bowiem na siedzisko, zmieniają jego odległość od podłoża, co może skutkować tym, że będzie dla nas za wysokie.

Zobacz: Jaka jest różnica między krzesłem ergonomicznym a krzesłem ortopedycznym

Zadbaj o zdrowie – wybierz dobry fotel ergonomiczny 

Funkcjonalność specjalistycznego krzesła biurowego i korzyści płynące z jego używania sprawią, że stanie się on dla Ciebie niezastąpionym meblem. Przystosowane do kształtu i proporcji sylwetki oraz indywidualnych potrzeb, zapewni Ci komfort i wygodę, dzięki czemu Twoja praca będzie jeszcze bardziej efektywna i wydajna, a Ty będziesz cieszył się zdrowiem przez długie lata.

Polecane fotele ergonomiczne

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze