Koszyk
Funkcje, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze krzesła biurowego

Funkcje, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze krzesła biurowego

Przeciętny pracownik biurowy spędza na krześle przy biurku średnio 40 godzinach tygodniowo, co daje niebagatelne 1900 godzin w ciągu roku. Biorąc pod uwagę, średnią liczbę lat przepracowanych za biurkiem widzimy, jak dużą część życia spędzamy na krześle biurowym. To wystarczający powód, aby wybrać krzesło, które pozwoli uniknąć rozwoju lub pogłębiania się problemów z plecami i kręgosłupem.

Zobacz: Fotele ergonomiczne a zdrowie – dlaczego warto zainwestować w dobry fotel

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesła biurowego?

Dobre krzesło biurowe może poprawić produktywność i zmniejszyć problemy zdrowotne. Nie możesz oczekiwać, że pracownik, który czuje się niekomfortowo na swoim krześle, będzie codziennie dawał z siebie wszystko w pracy. Krzesło będzie służyć przez wiele lat, więc dobre krzesło to opłacalna inwestycja. Istnieje szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie krzesła biurowego. Oprócz estetyki i kosztów ważne jest, kilka czynników, które powinny determinować Twój wybór.

Zobacz: Najczęstsze błędy popełniane przy użytkowaniu fotela ergonomicznego

Upewnij się, że siedzisko ma regulację wysokości

Ważne jest, aby wybrane krzesło było regulowane. Muszę mieć możliwość dostosowania wysokości do wzrostu, tak aby stopy mogły wygodnie spoczywać na podłodze, co zmniejszy obciążenie pleców. Właściwie dobrane krzesło sprawia, że ramiona mogą łatwo dosięgnąć biurka, dzięki czemu nie tworzy się napięcia w ramionach. Regulacja wysokości jest standardem w prawie każdym krześle biurowym i jest to najważniejsza z funkcji.

Zobacz: fotel ergonomiczny ranking

Krzesło z regulowanym oparciem

Cechą dobrego krzesła jest regulowane oparcie, dzięki czemu można przesuwać oparcie do przodu lub do tyłu. Ta regulacja zmniejsza obciążenie pleców im bardziej odchylone tym mniejsze obciążenie dla kręgosłupa. Idealne krzesło powinno być wystarczająco szerokie i głębokie, aby móc wygodnie w nim siedzieć. 

Zobacz: Czy stanie przed komputerem jest lepsze od siedzenia

Zwróć uwagę na podłokietniki

Podłokietniki doskonale odciążają ramiona. Opierając łokcie na podłokietnikach, można zrelaksować się w czasie pracy. Idealnie jest, gdy podłokietniki są również regulowane, zwłaszcza jeśli wsuwasz i wysuwasz krzesło z biurka. Montowane na stałe podłokietniki zwykle nie pasują do blatu biurka.

Zobacz: Czy krzesło biurowe musi mieć podłokietniki

Sprawdź wsparcie lędźwi

Wyprofilowane oparcie zapewnia wsparcie lędźwi, pomaga chronić kręgosłup, minimalizując obciążenie odcinka lędźwiowego. Ergonomiczne krzesło powinno mieć regulację odcinka lędźwiowego, zarówno wysokości, jak i głębokości siedziska tak, aby każdy użytkownik mógł dopasować oparcie dla dolnej części pleców.

Zobacz: wysokość biurka kalkulator

Kółka i oddychające obicie siedziska

Dzięki kółkom możemy swobodnie poruszać się na krześle. Krzesło, które można łatwo obracać, pomaga dotrzeć do różnych miejsc na biurku. Krzesło powinno być pokryte materiałem, który pozwala ciału oddychać. 

Zobacz: Co zamiast krzesła do biurka

Podsumowanie – pamiętaj o estetyce i jakości

Ważne jest, aby znaleźć krzesło, które pasuje do wyglądu biura. Krzesła, których używasz w swoich biurach, salach konferencyjnych i strefach relaksu, mogą pomóc nadać ton Twojej przestrzeni biurowej. Pamiętajmy też, aby zakupu dokonywać wyłącznie u sprawdzonych dostawców, którzy oferują wysoką jakość i fachowe doradztwo.

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze