Koszyk
Jak wybrać ergonomiczny fotel biurowy

Jak wybrać ergonomiczny fotel biurowy? Kryteria i cechy, na które warto zwrócić uwagę

Praca stanowi istotną część naszego życia. Jeśli trudnisz się zawodem, wymagającym od Ciebie wiele godzin siedzenia przy biurku, musisz zapewnić sobie odpowiedni fotel. Fotele ergonomiczne zapewniają wygodę i komfort pracy oraz chronią przed problemami zdrowotnymi kręgosłupa. Podpowiem Ci, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze odpowiedniego dla siebie modelu.

Utrzymanie prawidłowej sylwetki jako podstawowa funkcja użytkowania foteli ergonomicznych

Tylko prawidłowo dobrany mebel umożliwia utrzymanie odpowiedniej pozycji ciała podczas siedzenia przy biurku, co zapewni Ci zachowanie zdrowej postawy. Dzięki właściwemu fotelowi unikniesz problemów wynikających z nadmiernego obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego, jakimi są zniekształcenia i bóle kręgosłupa, rwa kulszowa czy zwyrodnienia stawów.

Zobacz: Jakie krzesło biurowe wybrać przy rwie kulszowej

Warunkiem koniecznym do spełnienia tego kryterium jest dobranie odpowiedniego modelu do sylwetki użytkownika. W tym celu polecam skorzystać z konfiguratora na mojej stronie internetowej, za pomocą którego w prosty sposób, podając wzrost, wagę i swoje preferencje, uzyskasz listę produktów spełniających Twoje indywidualne wymagania.

Najważniejszą cechą fotela ergonomicznego jest kompleksowa możliwość dopasowania jego poszczególnych części do budowy i proporcji ciała. Powinien on bowiem dostosowywać się do sylwetki, co gwarantuje właściwe profilowanie oparcia oraz regulacja krzesła w kilku obszarach. Istotną kwestią jest opcja zmiany wysokości siedziska, która ma na celu odpowiednie ułożenie nóg na podłożu.

Zobacz: Fotele ergonomiczne a zdrowie – dlaczego warto zainwestować w dobry fotel

Możliwość regulacji nachylenia oparcia zapewni Ci z kolei wsparcie całych pleców, co ma fundamentalne znaczenie w profilaktyce zdrowotnej kręgosłupa. Ważne, by przylegało ono do ciała na możliwie największej powierzchni. Prawidłowo wyregulowane podłokietniki wspierają utrzymanie prostej sylwetki i pomagają odciążyć organizm.

W dużym stopniu przyczynia się to do zminimalizowania napięcia mięśni, dzięki czemu odczuwasz mniejsze zmęczenie. Aby fotel optymalnie spełniał swoje funkcje zdrowotne, musi posiadać ergonomiczne, wygodne siedzisko. Ważne również, by miał stabilną podstawę, która zapewni bezpieczeństwo podczas jego użytkowania.

Zobacz: Alternatywy dla fotela ergonomicznego

Fotele ergonomiczne muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów

Przy wyborze krzesła radzę zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Od tego kryterium zależy nie tylko wygoda, ale i łatwość w utrzymaniu czystości. Materiał użyty do obicia oparcia oraz siedziska powinien zapewnić cyrkulację powietrza, aby nie narażać nas na dyskomfort, szczególnie w cieplejsze dni. Tkanina musi być dobrej jakości, odporna na przetarcia i zniszczenia.

Zobacz: Czy warto kupić fotel ergonomiczny

Ważnym aspektem jest także materiał użyty do wykonania kółek, w które wyposażone jest krzesło. Dobierz podstawę fotela obrotowego, uwzględniając rodzaj podłogi tak, aby nie rysowała paneli czy nie blokowała się na dywanie. Proponowane przeze mnie fotele ergonomiczne produkowane są z trwałych, najwyższej jakości materiałów, co potwierdza aż 5-letnia gwarancja. Dlatego doskonale sprawdzą się zarówno w warunkach domowych, jak i w biurze.

Poczucie komfortu i wygody to istotne atuty korzystania z foteli

Dodatkowym udogodnieniem foteli ergonomicznych jest podnóżek, który umożliwia oparcie stóp na dogodnej wysokości. Takie usprawnienie zapobiega drętwieniu nóg i poczuciu zmęczenia, zapewniając organizmowi niezbędne odprężenie.

Funkcjonalność krzesła biurowego poprawi również zagłówek, na którym podeprzesz kark, zmniejszając dzięki temu obciążenia szyi. Dobry fotel ergonomiczny powinien zapewniać Ci uczucie komfortu i sprawiać, że korzystanie z niego będzie przyjemnością.

Zobacz: Jakie znaczenie ma ergonomia miejsca pracy

Odpowiednio dopasowany do Twoich preferencji i indywidualnych potrzeb, przyczyni się do usprawnienia wykonywanej przez Ciebie pracy, a co za tym idzie – do zwiększenia Twojej wydajności i satysfakcji zawodowej. Zapewni Ci wygodę przez wiele godzin, co korzystnie wpłynie na jakość wykonanych zadań i Twoje samopoczucie.

Zaopatrzenie się w odpowiednie krzesło biurowe to świetny sposób nie tylko na minimalizowanie ryzyka schorzeń i urazów wynikających z długotrwałego siedzenia, ale również na zapewnienie sobie funkcjonalnego i komfortowego miejsca pracy.

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze