5 kryteriów, które pomogą Ci wybrać najlepszy fotel ergonomiczny

5 kryteriów, które pomogą Ci wybrać najlepszy fotel ergonomiczny

Nie ma uniwersalnego fotela biurowego, który będzie idealnie pasować każdemu użytkownikowi. Są jednak pewne cechy tego mebla, na które warto zwrócić uwagę tak, aby wybrać najbardziej dopasowany i wygodny fotel do pracy.

Jednym z kluczowych priorytetów tworzenia ergonomicznego miejsca pracy jest wybór odpowiedniego fotela biurowego.

Zobacz: Jaka jest różnica między krzesłem ergonomicznym a krzesłem ortopedycznym

Ergonomiczne krzesło biurowe, czyli jakie?

Ergonomia to nic innego jak optymalne dopasowywaniu warunków miejsca pracy do potrzeb pracownika. Dzięki ergonomii projektuje się meble i przedmioty tak, aby uzupełniały ludzkie ciało, tworząc bezpieczne środowisko pracy.

Zobacz: Fotele ergonomiczne a zdrowie – dlaczego warto zainwestować w dobry fotel

Ergonomiczny fotel to mebel, który ma na celu zmniejszenie napięć oraz bólu ciała i kręgosłupa, które powstają w wyniku korzystania ze standardowego krzesła przez dłuższy czas. Krzesło biurowe zaprojektowane tak, aby najlepiej wspierać ciało podczas siedzenia przy biurku. Uwzględnia postawę, podparcie pleców, rozkład ciężaru ciała, wygodę i możliwość wykonywania swobodnych ruchów. Ergonomiczne krzesło biurowe ma wiele regulowanych części, dzięki czemu może być dobrze dopasowane do każdego użytkownika.

Zobacz: Jakie znaczenie ma ergonomia miejsca pracy

Na co zwrócić uwagę w dobrym, ergonomicznym fotelu biurowym?

Planujesz zainwestować w ergonomiczne krzesło biurowe, a przy okazji w swój komfort i zdrowie? Powinieneś wziąć pod uwagę cechy, które wskazują na ergonomiczne właściwości fotela do pracy?

  • Wysokość krzesła. Użytkownik powinien być w stanie wyregulować wysokość krzesła, tak aby stopy spoczywały płasko na ziemi, a uda były równoległe do podłogi. Siedząc, powinieneś być w stanie utrzymać przedramiona równolegle do blatu biurka. Zbyt wysokie krzesło będzie wywierać nacisk na obszar za kolanem, potencjalnie zmniejszając krążenie. Zbyt niskie krzesło sprawia, że ​​kolana są wyżej niż biodra, co powoduje dodatkowy nacisk na dolną część pleców i kości biodrowe.
  • W pełni regulowane podłokietniki. Podłokietniki wspierają ramiona i zapobiegają nadwyrężeniu całego ramienia. Powinny być tak wyregulowane, aby przy rozluźnionych ramionach tworzyły wygodny kąt 90 stopni w przedramieniu. Ergonomiczne podłokietniki zazwyczaj posiadają regulację w obrębie szerokości, dzięki czemu można usiąść jak najbliżej biurka.
  • Regulacja głębokości siedziska. Dostosowanie głębokości krzesła daje odpowiednie wsparcie udom. Aby sprawdzić głębokość siedzenia, usiądź na krześle jak najdalej do tyłu i sprawdź, czy fotel jest wygodny i profilowany tak, aby zmniejszyć nacisk na podstawę kręgosłupa.
  • Tylne wsparcie. Oparcie w ergonomicznym fotelu biurowym ma regulowaną wysokość, dzięki czemu zapewnia maksymalne podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
  • Tkanina. Materiał na obiciu krzesła biurowego powinien być antypoślizgowy, łatwy w czyszczeniu lub praniu oraz oddychający i przepuszczający wilgoć. Dobrej jakości, trwałe pokrowce zapewnią wygodę i przedłużą żywotność krzesła.
Przeczytaj wpis:  Fotel ortopedyczny - kiedy warto go wybrać i jakie są jego korzyści? 🪑💪🌟

Zobacz: Jakie krzesło biurowe wybrać przy rwie kulszowej

Podsumowując

Ergonomiczny fotel biurowy może pomóc poprawić postawę, zmniejszyć ból pleców i szyi, zwiększyć produktywność i sprawić, że praca przy biurku będzie znacznie wygodniejsza.

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze