Jaki fotel biurowy wybrać, jeśli cierpisz na chory kręgosłup

Jaki fotel biurowy wybrać, jeśli cierpisz na chory kręgosłup

Pokłosiem spędzania wielu godzin dziennie w pozycji siedzącej są choroby kręgosłupa. Można im zapobiec, wybierając ergonomiczny fotel. Sprawdzi się on również w przypadku osób cierpiących na podobne schorzenia, zapobiegając ich pogłębianiu się.

Czym charakteryzuje się dobry fotel ergonomiczny?

Wybór fotela ergonomicznego nie może być kwestią przypadku, zwłaszcza że wielu producentów taką nazwą wprowadza konsumenta w błąd. Otóż dobry fotel ergonomiczny:

  • posiada odpowiednio wyprofilowane siedzisko,
  • umożliwia regulację podparcia lędźwiowego,
  • umożliwia regulację wysokości oparcia,
  • umożliwia regulację głębokości,
  • posiada klin lędźwiowy, zapewniający naturalną lordozę kręgosłupa,
  • posiada mocną, wytrzymałą konstrukcję, która stanowi dobre podparcie dla ciała.

Jakie elementy posiada krzesło ergonomiczne?

Budowa krzesła ergonomicznego zasadniczo różni się od konstrukcji zwykłego krzesła biurowego. Przede wszystkim posiada on regulowany zagłówek, chroniący mięśnie karku oraz kręgosłup szyjny. Fałd pionowy odpowiedzialny jest za stabilizację i podtrzymanie odcinka piersiowego.

Fałd poprzeczny wspiera i modeluje lordozę lędźwiową. Zagłębienie siedziska umożliwia stabilizację miednicy w czasie siedzenia. Regulacjom natomiast powinny podlegać takie elementy, jak:

  • oparcie,
  • siedzisko,
  • podłokietniki.

Fotel, co do zasady, powinien być dopasowany do wzrostu osoby, która będzie go użytkować. Musi mieć on stabilną i wytrzymałą konstrukcję, gdyż w przeciwnym razie nie będzie stanowił odpowiedniej podpory dla kręgosłupa.

Fotel ergonomiczny- na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Kupując fotel ergonomiczny, należy skupić się na wielu aspektach, mających wpływ na postawę kręgosłupa podczas całego dnia pracy. Na wysokiej klasy siedzisku nie warto oszczędzać, zwłaszcza mając na uwadze zdrowie kręgosłupa i całego układu mięśniowo-szkieletowego.

Jednocześnie powinniśmy pamiętać, że fotele ergonomiczne to rozwiązanie nie tylko dla osób, które już borykają się ze schorzeniami kręgosłupa. Doskonale sprawdzają się one także w przypadku osób młodych, które jak dotąd nie zauważyły u siebie wad postawy czy innego typu podobnych przypadłości.

Przeczytaj wpis:  5 kryteriów, które pomogą Ci wybrać najlepszy fotel ergonomiczny

Dobry i wygodny fotel ergonomiczny powinien posiadać przynajmniej połowę wymienionych wyżej funkcji, choć oczywiście im więcej, tym lepiej dla naszego kręgosłupa. Pierwsze korzyści z jego użytkowania można zauważyć już po kilku tygodniach. Związane są one ze zmniejszeniem dolegliwości bólowych czy obniżeniem napięcia mięśniowego.

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze