Jaki fotel biurowy dla niskiej osoby

Jaki fotel biurowy dla niskiej osoby? Kompletny poradnik jak wybrać najlepszy fotel

Znalezienie odpowiedniego krzesła biurowego może być nie lada wyzwaniem, szczególnie dla osób o niższym wzroście. Wiele dostępnych na rynku modeli jest zaprojektowanych z myślą o średniej wysokości użytkowników, co może prowadzić do niewłaściwego dopasowania i niekomfortowego użytkowania. W tym poradniku dowiesz się, jak wybrać idealne krzesło biurowe dla niskiej osoby i jakie cechy powinno ono posiadać, aby zapewnić optymalny komfort i wsparcie dla kręgosłupa.

Dobranie odpowiedniego krzesła biurowego

Zakup odpowiednio dobranego krzesła biurowego ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i komfortu podczas pracy. Długotrwałe siedzenie na niewłaściwie dobranym krześle może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak bóle pleców, problemy z kręgosłupem szyjnym i dolnym oraz zespoły bólowe. Odpowiednio dobrany fotel biurowy zapewnia wsparcie dla kręgosłupa, szczególnie w obszarach lędźwiowym i szyjnym, oraz pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała, co z kolei przekłada się na większą efektywność, koncentrację i ogólną satysfakcję z wykonywanej pracy.

Problemy związane z niewłaściwym wyborem krzesła dla niskiej osoby

Wybór odpowiedniego krzesła biurowego dla osoby o niskim wzroście może być trudnym zadaniem. Wielu producentów mebli biurowych nie bierze pod uwagę potrzeb osób niskich, oferując krzesła, które są zbyt duże lub niewłaściwie skonstruowane. To prowadzi do szeregu problemów.

Najważniejszym problemem jest to, że osoba niska nie jest w stanie dotrzeć do podłogi stopami, siedząc na krześle. To prowadzi do niewłaściwej postawy, która z kolei może prowadzić do bólu pleców i szyi. Ponadto, krzesła, które są zbyt duże, mogą powodować ból w nadgarstkach i ramionach, ponieważ osoba niska musi sięgnąć do biurka.

Innym problemem jest to, że krzesła biurowe dla osób o niskim wzroście często nie mają odpowiedniej regulacji wysokości. To oznacza, że osoba niska musi siedzieć na poduszkach lub innych podwyższeniach, co jest niewygodne i niezdrowe. Ponadto, krzesła, które nie mają odpowiedniej regulacji, mogą prowadzić do bólu pleców i szyi, ponieważ osoba niska musi siedzieć w niewłaściwej pozycji.

Przeczytaj wpis:  Pozycja siedząca czy stojąca w pracy przy komputerze, co wybrać?

Cechy idealnego krzesła biurowego dla niskiej osoby

Regulowana wysokość siedziska

Niskie osoby często borykają się z problemem zbyt wysoko ustawionego siedziska, co może prowadzić do niewłaściwej postawy i dyskomfortu. Idealne krzesło biurowe dla niskiej osoby powinno mieć możliwość regulacji wysokości siedziska, aby siedząc przy zgiętych kolanach przy ok. 90 stopniach stopy leżały płasko na ziemi.

W przypadku gdy fotel jest dla Ciebie za wysoki możesz użyć podnóżka, na którym ułożysz wygodnie nogi co zapewni ci odpowiednią postawę przed komputerem.

Regulowana głębokość siedziska

Standardowe modele krzeseł mogą być zbyt głębokie dla osób o niskim wzroście, co może prowadzić do niekomfortowego siedzenia. Idealne krzesło biurowe dla niskiej osoby powinno mieć możliwość regulacji głębokości siedziska, aby można było dostosować je do długości nóg użytkownika.

Regulowany kąt nachylenia oparcia

Odpowiednie wsparcie dla dolnej części pleców jest kluczowe dla utrzymania prawidłowej postawy. Idealne krzesło biurowe dla niskiej osoby powinno mieć możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia i blokady w kliku pozycjach.

Regulowane podparcie lędźwi

Krzesło biurowe dla niskiej osoby powinno zapewniać odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, szczególnie w obszarach lędźwiowym. Zwróć uwagę na jakiej najmniejszej wysokości można podparcie lędźwi ustawić by nie okazało się, że jest dla Ciebie za wysokie.

Regulowane podłokietniki

Podłokietniki mają kluczowe znaczenie dla komfortu i wsparcia podczas pracy. Idealne krzesło biurowe dla niskiej osoby powinno mieć regulowane podłokietniki, które można dostosować do wysokości ramion użytkownika.

Wsparcie dla kręgosłupa

Oparcie powinno być odpowiednio wyprofilowane w kształcie litery S, aby dostosować się do krzywizn kręgosłupa i zapewnić optymalne wsparcie dla tych obszarów.

Jak wybrać idealne krzesło biurowe dla niskiej osoby

Wybór idealnego krzesła biurowego dla niskiej osoby może być wyzwaniem, ale z kilkoma kluczowymi wskazówkami proces ten staje się znacznie prostszy. Poniżej przedstawiamy kilka kroków, które pomogą Ci znaleźć idealne krzesło biurowe dla niskiej osoby.

 1. Zidentyfikuj swoje potrzeby – Przede wszystkim, zidentyfikuj swoje indywidualne potrzeby i preferencje. Czy potrzebujesz dodatkowego wsparcia dla kręgosłupa? Czy preferujesz miękkie czy twarde siedzisko? Jak długo dziennie spędzasz siedząc na krześle? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci zawęzić wybór.
 2. Sprawdź wymiary krzesła – Sprawdź wymiary krzesła przed zakupem. Upewnij się, że wysokość siedziska, głębokość siedziska, wysokość oparcia i wysokość podłokietników są odpowiednie dla Twojego wzrostu.
 3. Sprawdź możliwości regulacji – Wybierz krzesło, które oferuje szeroki zakres regulacji. Możliwość dostosowania wysokości siedziska, kąta nachylenia oparcia, wysokości podłokietników i innych elementów krzesła do Twoich indywidualnych potrzeb zapewni optymalny komfort i wsparcie.
 4. Sprawdź wykończenie krzesła – Wybierz krzesło wykonane z materiałów, które są dla Ciebie przyjemne w dotyku i zapewniają odpowiednią wentylację. Skórzane krzesła mogą wydawać się eleganckie, ale mogą być niewygodne po długotrwałym użytkowaniu.
Przeczytaj wpis:  Czy przepisy ochrony pracy nakładają na pracodawcę obowiązek wyposażenia stanowiska do pracy z komputerem w krzesło o regulowanych parametrach?

Jakie krzesło biurowe dla osoby niskiej jest najbardziej zalecane

Wybór odpowiedniego krzesła biurowego dla osoby niskiej zależy od wielu czynników, takich jak wzrost osoby, jej waga, długość nóg i ramion, a także indywidualne preferencje. Niemniej jednak, istnieją pewne modele krzeseł biurowych, które są szczególnie polecane dla osób o niskim wzroście.

 • Jednym z nich jest krzesło biurowe z regulowaną wysokością siedziska, głębokością siedziska i podparciem lędźwiowym Kulik System Classic Pro polecane osobą o wzroście od ok. 150 cm, Takie krzesło jest produkowane pod wzrost tak by wysokość siedziska była tak ustawiona by stopy mogły leżeć płasko na ziemi a nie zwisały luźno. Rozmiar siedziska o szerokości 46 cm i głębokości 42 cm oraz oparcia 48-56 cm odpowiedni dla osób niskich.
 • Troszkę tańszym modelem jest Classic, który różni się od Classic Pro brakiem regulacji podłokietników oraz regulacji podłokietników oraz nie ma tapicerowanego tyłu oparcia tylko tworzywo. Pozostałe funkcje i wykonanie jest identyczne
 • Innym zalecanym modelem fotela dla osoby o niskim wzroście jest Kulik System Elegance dla osoby od ok. 158 cm. Jest to fotel z wyższej półki z zagłówkiem o większej możliwości regulacji i też większych rozmiarów. Posiada np. funkcję bujania oraz synchroniczny jednoczesny ruch siedziska i oparcia co wprowadza jeszcze więcej ruchu dla Twojego kręgosłupa.

Wszystkie trzy rekomendowane modele mają certyfikat medyczny, czyli mają funkcje rehabilitacyjne dla osób z problemami z kręgosłupem jak również z powodzeniem mogą być używane u osób zdrowych profilaktycznie.

Czy warto inwestować w krzesło biurowe dla osoby niskiej?

Krzesło biurowe to inwestycja w zdrowie i komfort pracy, szczególnie dla osoby o niskim wzroście. Wybór odpowiedniego krzesła biurowego może zapobiec wielu problemom zdrowotnym, takim jak ból pleców, szyi, ramion oraz nadgarstków. Dlatego warto zainwestować w krzesło, które jest odpowiednio dopasowane do naszej sylwetki.

Przeczytaj wpis:  Ergonomiczne biurko elektryczne - innowacyjne rozwiązanie dla komfortu pracy

Inwestycja w krzesło biurowe dla osoby niskiej to nie tylko kwestia zdrowia, ale także efektywności pracy. Komfortowe i ergonomiczne krzesło biurowe pozwala na skupienie się na pracy, zamiast na dolegliwościach bólowych. Dlatego warto zainwestować w krzesło, które zapewni nam komfort i zdrowie.

Jak prawidłowo siedzieć na krześle biurowym jako niska osoba

Prawidłowe siedzenie na krześle biurowym jest kluczowe dla zdrowia i komfortu, szczególnie dla osoby o niskim wzroście. Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo siedzieć na krześle biurowym.

 1. Wysokość siedziska: Krzesło powinno być ustawione na takiej wysokości, aby stopy swobodnie opierały się o podłogę, a kolana tworzyły kąt 90 stopni. Jeśli to nie jest możliwe, można skorzystać z podnóżka.
 2. Głębokość siedziska: Siedzisko powinno być na tyle głębokie, aby plecy swobodnie opierały się o oparcie krzesła, a jednocześnie krawędź siedziska nie uciskała tyłu kolan.
 3. Podparcie lędźwiowe: Podparcie lędźwiowe powinno być ustawione na wysokości lędźwi, wspierając naturalną krzywiznę kręgosłupa.
 4. Podłokietniki: Podłokietniki powinny być ustawione na takiej wysokości, aby ramiona tworzyły kąt 90 stopni, a jednocześnie nie były podnoszone do góry.
 5. Postawa: Należy pamiętać o utrzymaniu prawidłowej postawy. Plecy powinny być proste, a głowa powinna być utrzymana w linii z kręgosłupem.

Podsumowanie

Dobór odpowiedniego krzesła biurowego dla niskiej osoby to nie lada wyzwanie, ale z odpowiednim podejściem i uwzględnieniem podstawowych czynników, proces ten może stać się znacznie prostszy. Pamiętaj, że istotną rolę odgrywa tutaj indywidualne dopasowanie i komfort użytkowania, dlatego zawsze warto zainwestować w krzesło, które spełni wszystkie Twoje potrzeby i zapewni Ci optymalny komfort i wsparcie podczas pracy.

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze