Jakie cechy powinien posiadać fotel ortopedyczny do pracy przy komputerze

Jakie cechy powinien posiadać fotel ortopedyczny do pracy przy komputerze?

Fotele ortopedyczne to specjalistyczne wyroby z certyfikatem medycznym, przeznaczone dla osób borykających się z bólem kręgosłupa lub innymi schorzeniami układu mięśniowo-kostnego. Mogą również pełnić funkcję profilaktyczną dla użytkowników, którzy pracują dużo przy komputerze i chcą uniknąć ryzyka rozwoju tych chorób w przyszłości.

Fotel ortopedyczny przyniesie Ci ulgę podczas siedzącej pracy

Osoby prowadzące siedzący tryb życia ze względu na specyfikę swojej pracy, narażone są na dotkliwe dolegliwości, takie jak zwyrodnienie stawów, skrzywienie kręgosłupa i rwa kulszowa. Fotel ortopedyczny pomaga zniwelować objawy schorzeń poprzez wymuszenie utrzymania prawidłowej postawy podczas siedzenia.

Zobacz: fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa

Odpowiednia budowa krzesła wspomaga odciążenie mięśni i stawów oraz zapewnia odpowiednie krążenie krwi. Jeśli cierpisz na przewlekłe bóle kręgosłupa, spowodowane spędzaniem długich godzin przed komputerem, zdecyduj się na fotel ortopedyczny, który przyniesie Ci ulgę i zapobiegnie rozwojowi dolegliwości.

Krzesła te polecam również osobom zdrowym, które nie mają problemów z kręgosłupem, ale chcą zawczasu zadbać o swój organizm i cenią sobie komfort oraz wygodę w pracy.

Zobacz: Jak wprowadzić do codziennej rutyny proste zwyczaje, które pomogą wzmocnić kręgosłup i zapobiegać bólom

Cechy dobrego fotela ortopedycznego. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Aby w pełni realizować funkcję rehabilitacyjną i wspomagającą leczenie, krzesło ortopedyczne musi spełnić kilka warunków. Dobrej jakości produkt powinien posiadać:

  • szeroki zakres regulacji na kilku płaszczyznach – w celu ergonomicznego dostosowania fotela do sylwetki użytkownika, musi on być wyposażony w systemy, umożliwiające zmianę wysokości i głębokości siedziska oraz ustawienia odcinka podparcia piersiowego i lędźwiowego, a także regulację kąta nachylenia oparcia,
  • odpowiedni rozmiar siedziska – jego parametry powinny być dopasowane do budowy ciała danej osoby. Siedzisko nie może być zbyt wąskie, zaś prawidłowa głębokość to taka, która umożliwia podparcie 2/3 długości ud,
  • wyprofilowane, wysokie oparcie – anatomiczny kształt, uzyskany dzięki nadaniu oparciu formy litery “S” oraz odpowiednia długość tego elementu krzesła, dostosowana do wzrostu użytkownika, umożliwia wygodne ułożenie pleców na całej ich długości,
  • wygięty koniec siedzenia – taka budowa zapobiega uciskaniem mięśni nóg i naczyń krwionośnych,
  • zagłówek z regulacją – niezwykle praktyczny element krzesła, który umożliwia wygodne podparcie głowy, zmniejszając napięcie mięśni szyi, karku oraz barków i pomaga zrelaksować się oraz odpocząć,
  • opcję blokady siedziska i oparcia,
  • stabilną konstrukcję – odpowiednie wyważenie krzesła i solidna podstawa zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo,
  • wygodne, regulowane podłokietniki – wsparcie rąk na właściwej wysokości, odpowiadającej pozycji blatu biurka, ma szczególne znaczenie w przypadku wzmożonej pracy przy komputerze, gdyż pozwala uniknąć drętwienia i zmęczenia kończyn podczas długotrwałego pisania na klawiaturze.
  • certyfikat medyczny – sprawdź czy dany fotel ortopedyczny jest produktem medycznym powinien posiadać odpowiedni certyfikat. Podatek VAT na takie produkty wynosi 8% zamiast standardowego 23%.
Przeczytaj wpis:  Ranking foteli ergonomicznych [TOP5] - wybieramy najlepsze fotele

Nadmienię, że krzesło ortopedyczne, jako wyspecjalizowany produkt medyczny, powinno być spersonalizowane, czyli wykonane na zamówienie dla konkretnej osoby, przy uwzględnieniu jej wzrostu, wagi oraz indywidualnych potrzeb.

Zobacz: fotel challenger dla programisty

W naszej ofercie znajdują się biurowe fotele ortopedyczne Kulik System, które w innowacyjny sposób łączą w sobie wygodę klasycznego krzesła obrotowego oraz rehabilitacyjne i profilaktyczne właściwości wyrobu medycznego.

Specjalna konstrukcja siedziska i oparcia z wentylacją miednicy oraz system zdrowego siedzenia, wywiera odpowiedni ucisk na poszczególne partie kręgosłupa, przynosząc Ci ulgę i uśmierzając ból. Zadbaj zatem już dziś o swoje zdrowie i wybierz jeden z modeli Kulik System, a odtąd będziesz pracować przy biurku z przyjemnością i satysfakcją.

Zobacz: fotel ergonomiczny ranking

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze