Koszyk
Jakie akcesoria fotela ergonomicznego poprawiają komfort pracy

Jakie akcesoria fotela ergonomicznego poprawiają komfort pracy? Jak ważny jest podnóżek i zagłówek?

Zasadniczą funkcją foteli ergonomicznych jest pomoc w utrzymaniu prawidłowej pozycji ciała, co w dłuższej perspektywie zapobiega uszkodzeniom kręgosłupa, chorobom krążenia i zwyrodnieniu stawów. Dobrej jakości krzesło biurowe wyposażone jest w takie udogodnienia, jak regulowane podłokietniki, zagłówek czy podnóżek. Czy warto zaopatrzyć się w tego typu dodatkowe akcesoria?

Zobacz: krzesło biurowe ortopedyczne

Zadbaj o zdrowie i zapewnij sobie wygodę oraz komfort pracy

Fotele ergonomiczne dzięki swojej budowie i zastosowanemu w nich systemowi regulacji, zapewnią Ci wygodę oraz dobre samopoczucie w czasie wielogodzinnej pracy przy komputerze. Warto jednak wybrać krzesło z wbudowanym zagłówkiem czy podnóżkiem, które niezaprzeczalnie są dodatkowym atutem siedzisk.

Przyczyniają się do uzyskania jeszcze lepszej postawy ciała podczas pozycji siedzącej, co pozytywnie wpływa na Twoje zdrowie i pomaga zapobiec schorzeniom układu mięśniowo-kostnego oraz pozbyć się uciążliwych dolegliwości wynikających z siedzącego trybu życia.

Zobacz: fotel dla programisty

Zagłówek zamontowany w fotelu umożliwia wsparcie głowy, dzięki czemu odciążysz kark i zmniejszysz napięcie szyi. Pomoże Ci się zrelaksować i odpocząć oraz zapewni ulgę Twoim przemęczonym i nadwyrężonym mięśniom. Dzięki regulacji położenia zagłówka, ustawisz go w najbardziej dla siebie dogodnej pozycji.

Kolejnym korzystnym atrybutem dobrego fotela ergonomicznego jest wysuwany podnóżek. Bywa elementem często pomijanym przy wyborze krzesła biurowego, co jest błędem. Regulowany podnóżek umożliwia bowiem oparcie nóg na dogodnej wysokości, co usprawnia krążenie i pozwala pozbyć się uczucia zmęczenia oraz drętwienia kończyn. Zapewnia chwile odprężenia i czyni użytkowanie fotela jeszcze przyjemniejszym.

Zobacz: ranking foteli ergonomicznych

Warto wybrać też fotel z ruchomymi podłokietnikami. Nie wszystkie siedziska są w nie zaopatrzone, a zapewniam Cię, że jest to znaczące udogodnienie dla Twojego organizmu. Ręce wsparte na odpowiedniej wysokości i pod właściwym kątem, mniej męczą się podczas pisania, dzięki czemu jesteś w stanie pracować wydajniej i efektywniej.

Funkcjonalne dodatki do fotela – praktyczne zastosowanie

Jeśli jednak z różnych powodów wybrałeś fotel ergonomiczny bez dodatkowych akcesoriów – nic straconego! W celu polepszenia komfortu użytkowania fotela, możesz dobrać do niego odpowiednie elementy, które jeszcze bardziej poprawią jego funkcjonalność. Wymienię tu chociażby podparcie lędźwiowe pod plecy, ergonomiczne siedziska czy podkładki na nogi.

Zobacz: wysokość biurka kalkulator

Pierwsze z nich pomagają zachować naturalną krzywiznę kręgosłupa i zmniejszyć nacisk na jego dolną część, w wyniku czego unikniesz bólu stawów, rwy kulszowej czy skoliozy. Dzięki specjalnemu profilowaniu wspierają kształtowanie prawidłowej postawy, a konstrukcja i przewiewny materiał zapewniają cyrkulację powietrza.

Podobne właściwości wspierania poprawnej pozycji ciała posiadają ergonomiczne poduszki do siedzenia. Podnóżek z kolei pozwoli wygodnie unieść nogi wyżej, co, jak już wspomniałem wcześniej, przyczynia się do właściwego ich ukrwienia. To przydatna opcja dla niskich osób, którym parametry fotela lub wysokość biurka uniemożliwiają prawidłowe ułożenie całych stóp na podłożu.

Zobacz: Jakie elementy posiada dobrej jakości fotel ergonomiczny

Regulowane podstawki pod nogi doskonale sprawdzają się w miejscu pracy, gdzie z jednego fotela korzysta więcej osób. Dzięki ich zastosowaniu fotel będzie mógł spełniać indywidualne potrzeby każdego pracownika, podnosząc komfort siedzenia.

Pracuj wygodnie i efektywnie dzięki niezbędnym akcesoriom w fotelach

Przedstawione przeze mnie argumenty dowodzą, że dodatkowe udogodnienia powinny być nieodłącznym atrybutem każdego fotela biurowego. Akcesoria te są praktycznym uzupełnieniem funkcji zdrowotnej krzesła ergonomicznego.

Wysokiej jakości fotel zaopatrzony w przydatny zagłówek czy podnóżek to opłacalna inwestycja, znacząco rzutująca na samopoczucie, wygodę i produktywność w pracy. Warto zadbać o dobrą kondycję swojego zdrowia!

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze