Jakie krzesło wybrać przy dyskopatii

Jakie krzesło wybrać przy dyskopatii? Top 3 modele foteli ortopedycznych, które zmienią Twoje życie!

Znalezienie idealnego krzesła przy dyskopatii może być jednym z najważniejszych kroków w trosce o zdrowie Twojego kręgosłupa. Jeżeli zmagasz się z dolegliwościami dysku kręgowego, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak dużo zależy od właściwie dobranej pozycji siedzącej. Długotrwałe przebywanie na niewłaściwym siedzisku może prowadzić do nasilenia bólu i innych poważnych komplikacji zdrowotnych.

Krzesła zalecane przy dyskopatii

Znalezienie odpowiedniego krzesła może być wyzwaniem, ale dla osób zmagających się z dyskopatią jest to szczególnie ważny wybór. Nie wszystkie siedziska są równie dobre. Niektóre modele dzięki swoim cechom konstrukcyjnym mogą znacznie przyczynić się do poprawy komfortu użytkowania i ochrony zdrowia użytkownika.

Krzesło ortopedyczne do komputera

Wygodne krzesło przy dyskopatii to podstawa. Inwestycja w krzesło ortopedyczne, szczególnie przeznaczone do użytkowania przy komputerze, może znacznie zmniejszyć obciążenie kręgosłupa. Te krzesła są zazwyczaj wyposażone w mechanizmy, które umożliwiają dostosowanie podparcia do indywidualnych potrzeb użytkownika i jego unikalnej sylwetki.

Krzesła terapeutyczne i ich udowodniony wpływ na zdrowie

Krzesło terapeutyczne dla dyskopatii to kategoria siedzisk, które zyskały specjalne atesty medyczne potwierdzające ich pozytywny wpływ na zdrowie. Przeważnie są to produkty bazujące na najnowszych badaniach ergonomii i fizjologii pracy. Ich użycie może znacząco wspomóc proces leczenia czy profilaktykę

 • Ergonomiczne krzesła z atestem medycznym
 • Model z regulowanym podparciem odcinka lędźwiowego
 • Możliwość dostosowania siedziska do długości nóg użytkownika
 • Wyposażone w zaawansowane mechanizmy odciążające kręgosłup

Krzesło przy dyskopatii

W przypadku osób doświadczających problemów z dyskopatią, ważne jest, aby krzesło zapewniało nie tylko komfort, ale również ergonomiczne warunki pracy. 

 • Mechanizmy regulacyjne: Wysokość siedziska powinna być łatwo dostosowywana, co pozwala na ułożenie nóg pod kątem prostym i utrzymanie stóp płasko na podłożu, co jest ważne dla równomiernego rozłożenia ciężaru ciała.
 • Panel lędźwiowy: Krzesło powinno oferować regulowany panel lędźwiowy, który dopasowuje się do naturalnej krzywizny kręgosłupa, pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy i zmniejsza nacisk na dyski międzykręgowe.
 • Regulowane podłokietniki: Ustawienie podłokietników na odpowiedniej wysokości przyczynia się do odciążenia napięcia w ramionach i barkach, co jest istotne podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze.
 • Mechanizm odchylenia: Krzesło powinno być wyposażone w mechanizm umożliwiający odchylenie oparcia z możliwością blokady w najwygodniejszej pozycji, co podnosi komfort i pozwala na okresowe zmiany pozycji ciała.
Przeczytaj wpis:  Błędy popełniane przy wyborze fotela ergonomicznego. Jak ich uniknąć?

Przy wyborze odpowiedniego krzesła, warto także zwrócić uwagę na jakość materiałów oraz solidność konstrukcji – to one decydują o trwałości i bezpieczeństwie użytkowania na co dzień. Pamiętaj, że inwestycja w dobrej jakości krzesło ortopedyczne to inwestycja w Twoje zdrowie i dobre samopoczucie podczas pracy.

Jakie krzesło wybrać przy dyskopatii – top 3 modele foteli ortopedycznych

Pierwszym modelem, który warto zarekomendować przy dyskopatii to krzesło Classic Pro Kulik System szczególnie polecane osobą niższym ze względu na rozmiar krzesła. Jest to połączenie standardowego krzesła obrotowego z funkcjami rehabilitacyjnymi.

Dla osób tęższych lub wysokich polecany modelem jest fotel Business Kulik System, którego rozmiar siedziska oraz oparcia pozwoli na komfortową pracę przed komputerem. Regulowane podłokietniki i oraz głębokość siedziska pozwolą na idealne dopasowanie do naszej sylwetki.

Ostatnim krzesłem przy dyskopatii, które warto zarekomendować to Elegance Kulik System nadaje się dla osób od 158-190 cm jest to najbardziej zaawansowany model spośród wymienionych dopasowany do Twojego wzrostu. Znacząco zmniejsza napięcia mięśniowe, bóle i pomaga w rehabilitacji, a przy tym jest bardzo komfortowy.

Wszystkie wymienione fotele ortopedyczny mają wbudowany system “zdrowego siedzenia” opatentowany przez wieloletniego terapeutę manualnego Eugeniusza Kulik. Ich działanie prozdrowotne jest potwierdzone również certyfikatem medycznym.

Jak poprawnie siedzieć – praktyczne wskazówki

Utrzymanie prawidłowej postawy podczas siedzenia jest niezwykle ważne dla osób cierpiących na dyskopatię. Zachowanie naturalnych krzywizn kręgosłupa ma istotne znaczenie dla zdrowia i komfortu, szczególnie przy długich godzinach pracy w pozycji siedzącej. 

Prawidłowa postawa a komfort pracy

 • Ustaw siedzisko tak, aby twoje uda były równoległe do podłogi.
 • Zadbaj o to, by twoje stopy były płasko oparte na ziemi lub na podnóżku.
 • Upewnij się, że oparcie lędźwiowe krzesła wspiera dolny odcinek kręgosłupa.
 • Miej kilka centymetrów przestrzeni między tylną częścią kolan a krawędzią krzesła.
Przeczytaj wpis:  Praca na stojąco przy biurku z elektrycznie regulowaną wysokością – jak zacząć? Praktyczny poradnik.

Podsumowanie

Przy wyborze krzesła dla osoby z dyskopatią ważne jest, aby było ono ergonomiczne, z dobrym wsparciem lędźwiowym i regulowanym oparciem. Krzesło ortopedyczne powinno mieć certyfikat medyczny, odpowiednie siedzisko oraz podłokietniki dla odciążenia ramion i karku. Ruchomość krzesła, jak możliwość kołysania, może pomóc w zmniejszeniu napięcia w dolnej części pleców. Ważne jest, aby materiał krzesła był przewiewny i aby krzesło zostało dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 2

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze