Czy krzesło biurowe może wpłynąć na Twoje zdrowie

Czy krzesło biurowe może wpłynąć na Twoje zdrowie?

W dzisiejszych czasach wiele osób prowadzi siedzący tryb życia, ze względu na charakter swojej pracy. W przypadku wielu profesji, w coraz większym stopniu opiera się ona na używaniu komputera jako narzędzia niezbędnego do wykonywania zawodowych czynności.

Pracując przy biurku, nie bez znaczenia dla Twojego zdrowia jest rodzaj i jakość siedziska, w którym spędzasz przecież wiele godzin dziennie.

Skutki siedzącego trybu życia dla organizmu

Konsekwencje długotrwałej pracy siedzącej mogą być dla Ciebie bardzo dotkliwe i bolesne. Wielogodzinny brak ruchu oraz niewygodna pozycja na krześle wpływa niezwykle szkodliwie na funkcjonowanie i kondycję całego układu szkieletowo-mięśniowego oraz zaburza właściwy przepływ krwi w organizmie.

Zobacz: fotele ergonomiczne

W efekcie powoduje nieodwracalne zmiany w całym ciele. W wyniku siedzącego trybu życia narażeni jesteśmy bowiem na ryzyko rozwoju niebezpiecznych schorzeń kręgosłupa, przewlekłe bóle mięśni i głowy, zwyrodnienie stawów, pojawienie się żylaków i nadciśnienie. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i zapobieganie zdrowotnym skutkom pracy przy komputerze.

Korzystanie z nieodpowiedniego krzesła może potęgować i pogłębiać schorzenia kręgosłupa i inne choroby. W miejscu pracy zadbaj więc o ergonomicznie zorganizowane stanowisko oraz funkcjonalny, wygodny fotel, który uchroni Cię przed bolesnymi objawami niepożądanych dolegliwości.

W jaki sposób fotel biurowy oddziałuje na Twoje zdrowie?

Zwykłe krzesło biurowe nie spełnia funkcji profilaktycznych i przy dłuższym użytkowaniu może być bardzo niewygodne. W rezultacie wymusza ciągłą zmianę pozycji, powodując dyskomfort i uczucie irytacji, przeszkadzające w skupieniu się na zadaniach.

Na takim siedzisku w szybkim czasie odczujesz drętwienie i ból, który będzie Ci doskwierał nie tylko podczas pracy przy komputerze, ale również w ciągu reszty dnia i w nocy. Tradycyjne krzesło biurowe przede wszystkim nie posiada regulacji, przez co nie można dostosować go indywidualnie do wzrostu, sylwetki i potrzeb użytkownika.

Przeczytaj wpis:  Błędy popełniane przy wyborze fotela ergonomicznego. Jak ich uniknąć?

Zobacz: ranking foteli

W przypadku niskich osób może to oznaczać brak możliwości stabilnego oparcia całych stóp na podłożu, natomiast u wysokich – kolana uniesione zbyt wysoko, powyżej linii bioder, co w konsekwencji utrudnia prawidłowe krążenie. Podobne skutki odnośnie górnych kończyn powoduje brak podłokietników – ręce na nieodpowiedniej wysokości, bez właściwego wsparcia, będą cierpnąć przy długotrwałym pisaniu na klawiaturze.

Z kolei niskie oparcie, jakim dysponuje większość zwykłych foteli, wyklucza możliwość wsparcia pleców na całej ich długości, przez co ciężko jest utrzymać wyprostowaną sylwetkę, w wyniku czego się garbimy i pochylamy do przodu. Prowadzi to do zniekształceń kręgosłupa oraz wad postawy.

Do pracy przy biurku wybierz specjalistyczny fotel ergonomiczny. Unikniesz bólu i rozwoju chorób

Jeśli masz siedzącą pracę i spędzasz wiele godzin przy komputerze, zrezygnuj z niewygodnego, zwykłego krzesła i dla własnego zdrowia zainwestuj w dobrej jakości fotel ergonomiczny. Zapewniam Cię, że rozwiązania zastosowane w tego typu siedziskach i specjalnie opracowana konstrukcja, korzystnie wpłynie na stan Twojego organizmu oraz komfort pracy.

Zniweluje ból mięśni i kręgosłupa oraz zminimalizuje ryzyko schorzeń, wynikających z siedzącego trybu życia. Anatomicznie wyprofilowane, wysokie oparcie, dostosowane do kształtu kręgosłupa, jest wygodnym wsparciem dla pleców. Wraz z odpowiednio osadzonym siedziskiem, ułatwia utrzymanie prawidłowej pozycji ciała.

Zobacz: jak wybrać fotel ergonomiczny

Zagłówek, w który wyposażony jest dobry fotel, pozwala na oparcie głowy, odciążając napięte mięśnie szyi i barków. Szeroki system wielopoziomowej regulacji umożliwia takie ustawienie poszczególnych elementów krzesła, by znaleźć optymalną dla siebie pozycję.

Wspomnę tu chociażby o takich istotnych parametrach, jak kąt odchylenia oparcia, wysokość i głębokość siedziska oraz rozstawienie podłokietników. Spośród szerokiej oferty modeli, znajdziesz w naszym sklepie fotel przystosowany do Twojego wzrostu i wagi, który sprosta Twoim oczekiwaniom i preferencjom.

Przeczytaj wpis:  Wybór między krzesłem gamingowym a biurowym

Zobacz: 7 sposobów na poprawienie ergonomii pracy przy biurku

Jeśli masz wątpliwości, co do wyboru odpowiedniego dla siebie specjalistycznego krzesła biurowego, skorzystaj z dostępnego na naszej stronie konfiguratora, który na podstawie kilku danych wyświetli propozycje najlepszych dla Ciebie modeli, pomagając Ci podjąć właściwą decyzję.

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze