różnice między fotelami ergonomicznymi a tradycyjnymi

Jakie są różnice między fotelami ergonomicznymi a tradycyjnymi?

Jeśli trudnisz się w zawodzie wymagającym od Ciebie spędzania wielu godzin przy biurku, Twój komfort pracy w znacznym stopniu zależeć będzie od rodzaju mebla, na którym siedzisz. Do wyboru masz tradycyjne krzesła, nadal powszechnie stosowane podczas pracy przy komputerze, lub biurowe fotele ergonomiczne. Dlaczego te ostatnie są bardziej funkcjonalne i warto zdecydować się na ich wybór?

Zobacz: Funkcje, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze krzesła biurowego

Porównanie ergonomicznych foteli do tradycyjnych siedzisk

Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej powoduje po krótkim czasie uczucie dyskomfortu i jest przyczyną licznych dolegliwości, takich jak ból pleców, zniekształcenia kręgosłupa, rwa kulszowa i zwyrodnienie stawów.

Zobacz: 5 kryteriów, które pomogą Ci wybrać najlepszy fotel ergonomiczny

Niedogodności tych możemy uniknąć w prosty sposób, wybierając odpowiedni dla siebie mebel do siedzenia. Zapewniam Cię, że Twoje samopoczucie polepszy się, jeśli zdecydujesz się na funkcjonalny fotel ergonomiczny. Jakie są różnice między tym rodzajem krzesła a tradycyjnym jego odpowiednikiem? Poniżej przedstawiam kilka z nich:

  • regulacja poszczególnych elementów krzesła – dzięki systemowi dokonywania zmian w rozmiarze, nachyleniu i wysokości, możesz dostosować fotel do budowy ciała i typu sylwetki, uwzględniając swój wzrost, wagę i indywidualne preferencje. Dobry fotel ergonomiczny posiada kilka stopni ustawienia kąta nachylenia oparcia i regulację wysokości oparcia czy podparcia lędźwiowego. Adekwatnie do swoich potrzeb wyregulujesz również wysokość i głębokość siedziska, czy ustawisz dogodną pozycję podłokietników. Takiego udogodnienia nie zapewni Ci zwykłe krzesło,
  • zaopatrzenie w zagłówek – możliwość wygodnego oparcia głowy pozwala odciążyć mięśnie karku i zminimalizować napięcie, co zapobiega uczuciu dyskomfortu i zmęczenia. Tradycyjne krzesła zwykle nie są wyposażone w zagłówek, co więcej, mają zbyt krótkie oparcie. W efekcie nie możemy oprzeć całych pleców, co mocno obciąża kręgosłup i prowadzi do garbienia się,
  • regulowany podnóżek – zamontowany w fotelu ergonomicznym podnóżek umożliwia oparcie stóp na dogodnej wysokości, zapewniając nogom odpoczynek i lepsze krążenie. Dzięki temu unikniesz drętwienia nóg oraz poczucia zmęczenia, 
  • wyposażenie podstawy w kółka – siedząc na tradycyjnym fotelu stojącym na nóżkach, masz mocno ograniczoną swobodę ruchu. Kółka, nadające krzesłu ruch obrotowy, ułatwiają wykonywanie czynności zawodowych i umożliwiają bezproblemowe obracanie się w dowolnym kierunku. Pozwalają na wygodne  przemieszczanie się między stanowiskami w biurze bez konieczności ciągłego wstawania i siadania.
Przeczytaj wpis:  Ergonomiczne krzesło biurowe — charakterystyka i regulacje prawne

Zobacz: Jaki fotel biurowy wybrać, jeśli cierpisz na chory kręgosłup

Dobry fotel biurowy to ważny wybór dla Twojego zdrowia i komfortu pracy

Jak widzisz, rodzaj i jakość krzesła ma niebagatelny wpływ na Twoje samopoczucie, zdrowie, a także rozwój kariery, gdyż ułatwia wykonywanie zadań i zwiększa wydajność w pracy. Jeśli nie wiesz, jaki model fotela ergonomicznego będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, zapraszam do skorzystania z konfiguratora, dostępnego na stronie naszego sklepu.

Zobacz: Jak wyregulować podparcie odcinka lędźwiowego

Jak oceniasz ten post?

Kliknij aby ocenić

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen. Oceń jako pierwszy(a)

Dodaj komentarz
Bonusy do zamówienia

Ebook + instrukcje video

Bezpłatna dostawa

Kurierem na terenie całej Polski

100% Bezpieczne płatności

Przelewy / Blik / Karty płatnicze